Od poloviny září jsou vypsány pravidelné tréninky dogdancingu v Praze. Informace ZDE

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKTUALIZACE

Semináře a víkendovky dogdancingu 2016

4.-6.3. Bozeňov, (obsazeno, náhradníci již ne)

9.-10.4. Zbraslav u Brna ( volná 2 místa - ZDE )

21.-24.4. Poniklá (obsazeno, přijímáme náhradníky)

14.-15.5. Palkovice ( propozice zatím nejsou, volno?)

informace ke všem akcím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

 

 31.prosince 

Poslední den roku byla vyfocena jen jedna jediná fotka, na které je "osvícená" Brandy. Silvestr jsme tentokrát trávily nepracovně v Orlických horách a bylo to moc fajn...Všem ahoooooj do roku 2016 .-)!

21.listopadu  Mistrovství ČR Dogdancingu

Na letošní mistrovství jsme se vydali do Blanska, dogdanincgovým pamětníkům známého to města, kde byl kdysi založen Klub tance se psem a odehrávaly se zde několikrát do roka soutěže. Na minulost jsme cestou nostalgicky vzpomínaly s Luckou, která s námi jela v autě. V polovině trasy opět přestalo svítit přední světlo, což je už dost na pováženou. Naštěstí rychle a hbitě provedl na místě výměnu Táni manžel, za což mu patří velký dík a zásluha, že jsme zpět netápali ve tmě :). Ale zpět k mistrovství- ogranizace byla jednoduše skvělá, a to nepřeháním. Startovala jsem pouze s Brandy a pouze v Heelwork to Music. K naší kominické sestavě jsem si pořídila jako rekvizitu komín, který se nám ( resp. mně ne!! :-P) ovšem podařilo shodit, čili choreografická část musela být přímo na place pozměněna. Naštěstí jsem díky létům s čivavama zvyklá na nejrůznější improvizaci, takže jsem nehnula brvou a sestavu jsme zdárně dokončily. Zdárně dokonce tak, že nám to vyneslo 1.místo a titul Mistra ČR!! Hned za námi skončila Lucka s Angísem, takže narvat ceny od štědrých sponzorů  do auta byl docela oříšek.

Ráda bych poznamenala, že ziskem tohoto titulu držíme již osmým rokem nepřerušovanou linku vítězství na MR. Brandy je prostě skvělá...

 

 

14.-15.listopadu Stuttgart Open- Nations Cup

V poměrně krátkém čase jsme absolvovali další závody v Německu, tentokrát jsem ovšem vyrazila jako jediný zástupce České republiky. Výstaviště ve Stuttgartu mi bylo dobře známé z loňského Mistrovství Evropy, tudíž odpadlo hodinové hledání správných garáží a tak jsem sice zaparkovala hned, ovšem nějaký neznámý zlovolný Germán mi u dveří spolujezdce zanechal, zřejmě  na památku, pěkné škrábance( aspoň, že se se mnou garáže slušně rozloučily, viz foto).  Kromě této "výhry" jsem se mohla radovat ještě z 1.místa( z 16 týmů!) v Class 1, které celkem překvapivě získala Litchi, původně přihlášená jen tak mimochodem. Potřebovala jsem vyzkoušet, co s Ličounem udělá rušné a náročné prostředí, kterým zdejší hala oplývá, a zřejmě mu tedy nevadí. V Class 3 bojovala Roxy a Brandy. Roxinka s kouzelnickou sestavou moc nepochodila, skončila na 7.místě a já si její start zpětně vyčítám, protože po něm se jí vrátilo kulhání, o kterém jsem si myslela, že už je za námi. Nožička očividně doléčená ještě nebyla a i to se podepsalo na našem výkonu. Brandy skončila o 0,5 bodu na 4.místě, holt brambora tady už dlouho nebyla, nicméně umístění bereme sportovně, s jejím výkonem jsem spokojená. Jinak pro ty, které zaujal název Nations Cup- pokud byly z jedné země přihlášené více jak tři týmy, mohly bojovat  spolu s dalšími v soutěži národů. Velikostí se jednalo určitě o největší závody letošního roku ( neb MS ani ME se tento rok nekonaly), denně proběhlo více jak 100 startů a celkem jsem napočítala 10 zúčastněných států. Na závodech jsem se infiltrovala k Maďarům, nicméně češtinu jsem opouštět nemusela - volné chvilky mi zpříjemňovala Lusy, školící se na rozhodčí nebo Češka žijící ve Francii Alexandra, která si na vyhlášení půjčila Duduna, který se tak, aniž by vůbec závodil,dostal do světel reflektorů, protože Alex skončila na druhém místě :D :D

 

                    Dudunův majstrštyk :D

 

 

7.listopadu MČR BCCCZ, Horní Počernice

Měla jsem tu čest posuzovat 2.ročník Mistrovství ČR Border collií v dogdancingu. Celá akce se nesla ve slavnostním duchu, výkony odpovídaly úrovni mistrovské soutěže a já, jako hlavní rozhodčí, jsem se snažila co nejpečlivěji soustředit na předvedené sestavy a zároveň si je užít. Tento ročník hodnotím jako velice vydařený a těším se, co přinese příští rok.

8.-10.října German Open, Denkingen

Ve všech ohledech skvělá výprava ve čtyřech lidech a třech psech, čili Sedm statečných na cestě za získáním skalpu německého mistrovství.

Díky Ivovi a Irče jsem se mohla radovat nejen z bezstarostné jízdy ( vezla jsem se jen jako zavazadlo a vůbec nemusela šahat na volant) a krásného bydlení ( I&I sehnali pronájem kouzelného domečku na kraji Schwarzwaldského lesa), ale dokázali jsme vytvořit i malou českou enklávu a vzájemně si fandili. Za mou stáj soutěžila pouze Brandy, přihlášená do Heelwork to Music 3, čili nejvyšší třídy této divize. Brandy nezklamala, získala 1.místo a titul German Open Winner tudíž putoval s námi domů do Čech!! Nakonec jsme vytvořili českou postupku, protože ostatní členové výpravy se ve Freestylu umístili na 2. a 3.místě, i když v různých třídách. Přiznávám, že více než samotný závod jsem si užívala ranní procházky barevným lesem nebo večerní hovory H. Náladu mi nezhoršili ani obří pavouci, obývající náš dům ( dobře, trochu ano) a rozhovor s německou moderátorkou, která pokládala vskutku zajímavé dotazy ( "proč se váš pes jmenuje tak, jak se jmenuje?", "máte manžela?" a další perly). Navštívili jsme i Konstanz, čili Kostnici, uctili památku Mistra Jana Husa a smočili psy v Bodamském jezeře.

fotky odk Katky : ZDE

fotky od Irči :  TADY


28.září Seminář dogdancingu, Rokycany

Moc příjemná parta rokycanských agiliťáků se rozhodla proniknout do taje dalšího kynologického sportu, a tak jsem měla možnost přijmout pozvání na vedení semináře dogdancingu. Celý den se nesl v pohodovém duchu, viděla jsem dost šikovných týmů a zodpověděla hodně dotazů. Moc mě potěšilo, že ke konci dne vypadali rokycanští tak navnazeně, že se zde zřejmě schyluje k uspořádání zkoušek :). Fotky si můžete prohlédnout na adrese : http://agiroky.rajce.idnes.cz/Seminar_s_Vandou_Gregorovou_28.9.2015/

 

12.září Slavnosti města Sokolov

Třetí report z předváděčky a už se zase přesuneme k něčemu jinému, slibuju :)). Tentokrát jsme k cíli vyrazili po mé "oblíbené" rychlostní karlovarské silnici a jako zázrakem mi opět přestalo svítit přední světlo, z čehož usuzuji, že moje auto tuto trasu také zrovna nemiluje. Nicméně do Sokolova jsme zdárně dojeli, na náměstí se po dlouhé době předvedla při vystoupení  Roxy, která se uvolila do tanečních kreací zasvětit i odvážné dobrovolníky z řad publika. Co se světla týče tak dodávám, že u zvukaře ani skupiny historických šermířů jsem nepochodila a tak můj dík patří anonymnímu motorkáři na benzince ve Varech, který žárovku za chvilku vyměnil (dodávám, že u mého auta není ta výměna až tak jednoduchá, jinak bych to udělala sama, žeano). Protože noci jsou v září ještě dlouhé a vlahé, ve zbytku dne jsme si udělali krásnou procházku Slavkovským lesem ke Komářím rybníkům a hoře se zvláštním názvem Krudum.

9.září Blatenská rolnička, Blatná

Celá moje smečka vyjela potěšit obyvatele několika domovů pro seniory, kteří se každoročně sjíždí na akci Blatenská rolnička, kterou pořádá místní DD. V sále zatancovala Brandy a Daisy a pacienty, kteří se programu kvůli upoutání na lůžko nemohli zúčastnit, jsme pak vyrazili navštívit přímo do jejich pokojů. Terapeutický účinek němé tváře je opravdu pozoruhodný a bylo dojemné vidět, jak se staří lidé při kontaktu se psem rozzáří, rozpovídají a uvolní.

30.srpna Hafiáda, Třinec

tropické teploty a cesta přes celou republiku až k polským hranicím - tak to byla naše účast na benefiční akci Hafiáda. Voříškiáda, dovednostní soutěže pro pejsky a různá vystoupení, to vše mohli vidět návštěvníci kynologického areálu v Třinci-Vendryni. Výtěžek z celého dne putoval na podporu vybraného útulku a tak jsme i my s Brandy vystoupily bez nároku na honorář. Já jsem navíc stanula v porotě O nejlepší psí trik. Jak si můžete všimnout podle fotek, kromě klasické taneční sestavy jsme se rozhodly přispět k menší osvětě mezi místními a tak, zatímco jsem na zapůjčeném pejskovi demonstrovala, jak s dogdancingem začít, profesorka Brandy si zase vzala do parády lidského začátečníka :)) I přes nelidské ( a zejména nepsí) vedro naší účasti rozhodně nelituji a podobnou akci do budoucna opět ráda podpořím.

 

22.-23.srpna Hund & Katz Messe, Leipzig

Víkendové vystupování na velkém zvířecím veletrhu v Lipsku, Brandy si oprášila po letech naši neandrtálskou sestavu a já zase svoji němčinu, nicméně už to asi nebudu nikdy zkoušet :-)).  

 

 

 

 

 

11.-16.srpna  Agi + DD tábor Ratenice

Tábor s Anetou Grygarovou proběhl letos již potřetí. Část táborníků je nám věrná již od prvního ročníku a je krásné vidět, kam se za tu dobu posunuli.  Tentokrát jsme se  bohužel vybraným týdnem strefili do pokračujících tropů, takže každodenní teploty kolem 35 °C nás donutily cvičit pouze brzo ráno a pozdě večer, přes den se psi i lidé snažili prostě jen nějak přežít. Symbolem Ratenic se tak stala nedaleká pískovna :). Tak zase za rok !

2.-9.srpna LVT Zbraslav u Brna

Již tradiční tábor pro majitele (nejen) australských ovčáků se konal v areálu obklopeném lesy, věznicí a blízkým utečeneckým táborem :-D. Zbraslav byla bezpochyby největší výcviková akce tohoto roku, celkový počet účastníků hravě přesáhl stovku a spolu se mnou byla na táboře další desítka výcvikářů. Tento ročník byl sužován tropickými teplotami, naštěstí dogdancing se trénoval v přízemním sále, kde byl krásný chládek. Specifikou Zbraslavi je jedna zvláštní věc, která nesouvisí nijak se psy - pokaždé, když jsem na tomto táboře, nějaká moje kamarádka zjistí, že je těhotná :-D. A věřte, že nejinak tomu bylo i letos :-D  

 

26.července - 2.srpna

První tábor se konal také nejdál, ve Větřkovicích u Opavy. Na trénování dogdancingu jsme tu byly rovnou dvě, a spolu s kolegyní Petrou Malou jsme si celý týden náležitě užily. Kromě výcviku se konala i celkem nezapomenutelná bojovka, opekání buřtů a mnoho dalšího :). Maskotem Větřkovic se stalo Petřino kolo, které se projelo na střeše z Prahy tam a zpět a po celou dobu nebylo sundáno :-D


 

11.června

Moje jedinečná Roxinka oslavila 10 let ! Mým největším přáním je, aby tady s námi Roxy byla ještě dlouho a ve zdraví.

300

 

30.-31.květen

Vystoupení

1.6. se slavil Den dětí,  a tak bylo jasné, že víkend těsně před ním budeme mít na perno. Nechtěla jsem pejsky utavit a tak jsem zvolila na každý den jen jedno vystoupení. V sobotu 30.5. jsme se tedy ukázali v dětském parku Mirakulum, kde k mému překvapení moderoval náš oblíbenec Tomáš Fíla, se kterým jsem v roce 2013 absolvovala road show po celé ČR pro Českou spořitelnu, takže už jsme sehraná dvojka. Tomáš moje holky zná, k radosti publika je nechává, aby mu skákaly po zádech atd. O den později jsme zamířili na zámek Nový hrad Jimlín, kde se zase pan moderátor živě zajímal, jak takový trénink dogdancingu vlastně vypadá, takže jsem na chvíli získala nového "psa" :-))

 

25.května

Postupové zkoušky Praha-Horní Počernice

Daisy splnila postupovou zkoušku Heelwork to Music 3 na Výborně, tím získala i titul Master of Dogdancing HtM!! Dudun mě (příjemně) překvapil, nevěřila jsem, že to dá na první dobrou....tedy výbornou :-D. Chůze u nohy byl Dudunův vůbec nejtěžší cvik ever, který prověřil moji nervovou soustavu tak, že mě už nikdy nic nerozhodí. Začátky vypadaly následovně :  Daisy chodila metr od nohy, které se bála a vypadala, že u toho umře. Pokud se naskytlo zlepšení, podařilo se mi jí vždy čas od času nechtěně přišlápnout atd., takže jsme se zase vrátily zpátky na počátek ( proto na zkoušky s čivavama dodnes nejradši chodím jen v ponožkách :-)) . Zkouška z Heelworku u mě má prostě velkou váhu.

 

8.-10.května

Vystoupení při veletrhu Hund & Katz, Dortmund

Na tři dny předvádění dogdancingu na výstavě a veletrhu všech možných i nemožných chovatelských potřeb jsme byli pozváni již loni. Zatímco předešlý rok jsem si stěžovala, že v aréně naproti hotelu do noci vřískal zpěvák DJ Bobo, letos se tam konal zápas Borussie Dortmund :-D. Což například obnášelo i úplný sobotní zákaz jízdy přilehlou alejí, která je ovšem jedinou přístupovou cestou k hotelu... Bylo to zajímavé, ale zvládla jsem to 8-). Co se týká akce, tak jak již název napovídá, Hund&Katz je třídenní maraton zaměřený na psy a kočky. Kromě výstav je zde i atraktivní program pro diváky, jehož jsme byli součástí. Mimo nás byl k vidění kouzelník se psem, frisbee pod taktovkou Sabiny Wolff nebo kvalifikační běhy agiliťáků na MS.

                            Jedna z mnoha hal                                               Krmení na odpočívadle :-))

                                                                                              Program - jsme tam .)

24.-26.dubna

Seminář dogdancingu, Stará Paka

Z Ukrajiny jsem se přesunula zase na východ, tentokrát ovšem do východních Čech :-D. Děkuju všem účastníkům za shovívavost, kdy se kvůli havárii na cvičáku musel seminář na poslední chvíli přesunout do náhradních prostor ke Katce. myslím, že i tak jsme si to všichni užili :-)

 

17.-19.dubna

Posuzování & seminář Kyjev, Ukrajina

Přijala jsem pozvání na posuzování závodů dogdancingu v Kyjevě, následující den jsem pro zdejší týmy vedla seminář. Co říci o mé cestě na Ukrajinu? Tak zaprvé, mnoho lidí mě od ní zrazovalo s tvrzením, že jedu do války...po stejných zkušenostech s návštěvou Ruska, s kterou jsem se trefila přesně do finanční krize, jsem se rozhodla pozvání přijmout a prostě jet. Stalo se to, co jsem očekávala - nic :-)). Historická část Kyjeva je krásná a jsem ráda, že jsem si ji mohla prohlédnout.

Teď k dogdancingu...byla jsem zvědavá, jak se na Ukrajině tančí, protože týmy z této země jsem ještě na žádných mezinárodních závodech neviděla. Tento sport zde funguje teprve pár let a tomu odpovídá i úroveň závodníků, kteří jsou většinou  mírně pokročilí. Nicméně dogdancing je zde, narozdíl od našich luhů a hájů, oficiálním sportem sdruženým pod Ukrajinským kennel klubem, potažmo FCI. Zajímavostí také bylo, že jsem byla jediná rozhodčí, takže celá tíha rozhodnutí ležela na mě :-)). Ukrajinci mají rozdělené třídy na Heelwork a Freestyle, každá má tři úrovně pokročilosti. Na snímku mě můžete vidět s vítězkou nejvyšší třídy Freestylu, která se svým belgickým ovčákem předvedla moc pěknou taneční sestavu. Na semináři, který jsem vedla se lidé zajímali hlavně o pomoc s choreografií, jak vychytat chyby v sestavě atd. Během dne se kolem areálu, kde seiminář probíhal, pohybovali všudypřítomní toulaví psi, mezi nimi např. i kavkazský ovčák, což mě trochu znervózňovalo, nicméně tito psi jsou naprosto vyrovnaní, klidní a přátelští. Místní je berou jako kolorit, mě to popravdě dělalo problém, ale na Ukrajině dnes mají bohužel palčivější problémy.... Jsem ráda, že jsem měla možnost poznat tuto zemi zblízka.

11.dubna

Hawaii zkoušky, Čebín

Letošní ročník dogdancingových závodů a zkoušek organizovaných Katkou Vašíčkovou v Čebíně se nesl v duchu tepla, šumějícího moře, palem... zkrátka Hawaii! A že posuzování může občas i pořádná "havaj" opravdu být, jsme se snažily s Petrou potvrdit svými kostýmy :-). Na místo jsme v našich krásných parukách už přijely, takže těžko říct, co si mysleli protijedoucí řidiči na trase :)).


 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-A jak to tak bývá, úplně jsem vás zapomněla informovat, že 7.března jsme s Brandy získaly a slavnostně převzaly 1.místo v anketě Kynolog roku. Asi nikoho nepřekvapí, že jsme bodovaly v kategorii Dogdancing. Jen bych chtěla podotknout, že první příčku obhajujeme čtvrtým rokem v nepřerušené řadě a to už, jak řekla paní pořadatelka, o něčem vypovídá :-). Toto umístění nám přiřkla odborná porota, ale co mě těší snad ještě víc je, že letos jsme se s Brandy díky hlasům veřejnosti umístily v celkovém pořadí napříč všemi kynologickými disciplínami a sporty v úžasné TOP 5. Moc si vaší přizně vážím! Díky!

5.dubna 2015 - Čivaví aktualizace .)

Co se týče novinek, začněme se služebně nejmladším členem - Litchi. Po delší době jsme nastoupily na zkoušky, a to na  Dances with Dogs 2, kterou jsme úspěšně ( = na Výborně) splnily, Ličoun přítomné pobavil svými antigravitačními skoky a postupně hodláme pokračovat dál...

-O 14 dní později se v Dobřejovicích na zkouškách zadařilo i Dudunovi, tentokrát jsme se snažily o zkoušku Heelwork to Music 2 a podařilo se, čímž si Daisy zároveň splnila podmínky pro titul Master of Dogdancing 2! Já jen dodávám : Díkybohu. Kdo zná Duduna, tak ví, že je to velmi vtipné zvíře, u kterého nikdy nikdo neví, co se mu právě honí jeho velkou hlavičkou :-D. Tentokrát ale byla zkouška  až na útok zákeřného hmyzu bez obtíží :-)

-No a ta nejlepší na konec .-). Zúčastnila jsem se s Roxy 2.kvalifikačních závodů na Open European Championship. Kvalifikačky jsem pojala jako přípravu na zkoušku DwD3, Roxinkovi se v hale velmi líbilo ( mně už méně) a radostně cvičil, asi potřebuje ke svým výkonům teplotu okolo 5 °C :-D. Jinak, celkové pořadí po obou kolech je následující ( Brandy se účastnila jen 1.kola a Roxy zase jen 2.) :

1. Irena Ištvánková Mystic Layla Aibara BOC
2. Vanda Gregorová Enrisa Orlen Čivava
3. Hana Maršálová Blue Charlie od Dupíků BOC
4. Vanda Gregorová All That Brandy Gentle Mate AUO
5. Daniela Šišková Aurora Piranha Rainy Love BOC
6. Marie Trauškeová Arlin Preberry CHP
7. Kateřina Veinlich Beauty Angie ze Štokova AKE

Na závody jsou tedy případně kvalifikovány Brandy i Roxy. Ovšem vzhledem k tomu, že OEC se letos paradoxně nekoná v Evropě, ale v ázerbajdžánském městě Baku, nechávám karty s účastí otevřené....

najděte Vetřelce :D

 

 Volná místa na letošní tábory dogdancingu

Chcete jet na tábor? Tak si pospěšte s přihlášením .-). Pro více info pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

22.7.-1.8. Borderka Camp, Větřkovice - na DD 5 volných míst

1.-9.8. Letní výcvikový tábor Zbraslav - plno

11.-16.8. - Agility & dogdancing tábor Ratenice - mix plno,  na DD plno

 Agility & DD tábor s Anetou Grygarovou a se mnou, 2013

 

27.února-1.března

Víkend dogdancingu Pivonín, Zábřeh

Přelom dvou zimních měsíců jsme strávili na víkendovém semináři dogdancingu. Poprvé ( a také naposledy) jsme si pro něj zvolili penzion Růžové Údolí u Zábřeha, který velmi výrazně nedoporučuji, vzhledem k jednání ze strany provozovatelů a  nedodržení dohodnutých podmínek. Opravdu never more! Naštěstí se sjela naše "stará známá" parta, takže jsme to zvládli, ale byly chvíle, kdy jsem měla chuť sundat ze stěny vycpanou jelení hlavu a paroží zabodnout nejmenovanému člověku do .... :-) Náladu mi díkybohu zvedali mí cvičenci. Člověk by nevěřil, jak si u dogdancingu můžete vyčistit hlavu. Takže vám všem patří moje děkuji, opravdu! Na podzim se těším znovu, jinde a lépe .-)

Andrea s Ashley                                                                   Získaly cenu Miss sympatie a slona jako bonus .)

 

16.-17.ledna

Dogdancing seminář, Královské Poříčí

Ve velmi pohodovém duchu se nesl můj první letošní seminář - v kraji, dle slov pořadatelky, dogdancingem příliš nedotčeném.  O seminář se tak zajímal i místní tisk a věnoval mu dokonce hlavní stranu v Sokolovském deníku. Věnovali jsme se zejména přípravě na zkoušky a vypadá to, že  se nám zde formuje pár nových tanečníků .-). Jediné, co mi celý víkend způsobovalo problémy, byla moje jmenovkyně Vanda - holt nejsem zvyklá, že se někdo v místnosti jmenuje stejně jako já :-D. Každopádně děkuji Petře za organizaci a pozvání - bylo to s vámi fajn :)

 

10.ledna 

Novoroční pohár & Kvalifikační závody

Hned na úvod nového roku jsme se zúčastnili dogdancingových závodů - tenkrát velice netradičně, neboť Roxy startovala v heelworku ( poprvé za svůj život) a za sebe můžu říct, že to byl velmi zvláštní pocit, mít psa u nohy "někde dole" a ještě nezvykle daleko ;-). Náš výstup jsem pojala jako legraci, takže jsem si to docela užila a i když jsme divákům neukázaly moc heel pozic, alespoň jsme je bavily :-). Navrch z toho bylo 3.místo Brandy už nastupovala na ostré závody, čili na kvalifikačky. Přihlásila jsem ji pouze do Freestylu a čekala, co se stane, když se ukážeme na ploše po dvou měsících nicnedělání, navíc posledních 10 dnů před závody se Brandy vůbec nehýbala, protože měla strhlý dráp. No, zavládla trochu anarchie, ale i tak bylo 3.místo naše....asi aby si holky neměly co vyčítat :-)


20.-21.prosince

Posuzování & seminář, Moskva

Přemýšlela jsem, jestli po příletu ze Stockholmu nemám zůstat těch několik dnů na letišti a jen se přesunout na jiný terminál...normálně každý víkend nejezdím posuzovat, ale tak se to nějak před Vánoci holt sešlo :-)) Tentokrát jsem do Ruska vyrážela jen já sama. Na soutěži Zlatý obojek se představilo přesně 80 týmů, já naštěstí hodnotila pouze polovinu, na další byla nasazena druhá sada rozhodčích.Systém posuzování zde je odlišný, opět jsem se obohatila o nové informace. V neděli jsem vedla seminář, kterého se účastnil rekordní počet týmů, ale ustála jsem to .-) Co se týká mého pobytu zde, nebudu šetřit chválou. Rusové měli vše perfektně zorganizované, začínali a končili na minutu přesně, přijali mě velmi vřele a na semináři byli jednou z nejlepších skupin, které jsem kdy učila. Také mi zajistili odborné průvodcovské služby a překladatele v jednom, tímto děkuji i Patrikovi, který mi za 3 dny ukázal Moskvu, jak jen to šlo :-) Do budoucna se sem kdykoli ráda vrátím...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.-14.prosince

Posuzování Swedish Championship, Stockholm

Přijala jsem nabídku posuzování na tomto šampionátu, který je vyvrcholením závodní sezóny pro tamní závodníky. 15 nejlepších týmů v Heelworku a stejný počet ve Freestylu bojoval o titul švédského mistra (  plus 1.místo ve FS slouží zároveň jako kvalifikace na Crufts). Akce se odehrávala na největší výstavě v zemi, stockholmské Hundemassa, v řádně nazdobeném závěrečném kruhu. I Švédové mají, z mého pohledu objektivnější, systém pěti rozhodčích, přičemž nejvyšší a nejnižší body se vyškrtávají. Spolu se mnou na sever odletěla a k posuzovatelskému stolu zasedla Petra Malá. No, aspoň někdo měl radost z cesty letadlem :-D. SKK ( Švédský Kennel Klub)  slavil své 120. výročí, atmosféra tedy byla po celý víkend velmi slavnostní. Můj největší osobní zážitek je ze chvíle, kdy organizátoři před závěrečnými soutěžemi poslali do tribun mezi diváky tácy s několika tisíci kousky dortu, a u nás se sešly rovnou dvě plata :-D Jinak samozřejmě moje postřehy se neomezily jen na jídlo, a i když výstav jsem prohlédla různě po světě už dost, velmi se mi líbil švédský systém prezentace jednotlivých plemen. Každé plemeno mělo svůj stánek s několika jedinci, přítomni byli chovatelé, probíhaly přednášky, ukázky práce...moc pěkné. Hezká byla i procházka po předvánočním mrznoucím Stockholmu, i když pravá severská zima se nekonala, bylo kolem ubohého -1 °C. A protože jsem ani tentokrát nezahlédla žádného soba, musím se zase brzy vrátit :-))

Vítězka Freestyle

 

 ************************NEW VIDEO - CHIHUAHUA DANCING TRIO***************************

Po zkouškách v brněnské hale zbylo chvíli času a světlo světa tak spatřilo video z tréninku všech tří čivav naráz. Jak to vypadá, když zároveň tančí Roxy, Daisy i Litchi se podívejte ZDE !

6.prosince - postupové zkoušky

V Brně jsem si s Roxy složila zkoušku Heelwork to Music 3.úrovně na známku Výborně a získaly jsme tak zároveň titul Master of Dogdancing HtM ! Tato zkouška byla pro nás obě velmi náročná. Pro Roxy proto, že práce u nohy je pro miniaturní plemena dost obtížná a pro mě proto, že jsem se rozhodla to s miniaturním plemenem zkusit :-)) Nicméně zadařilo se a k zisku nejvyššího titulu Champion of Dogdancing nám nyní chybí poslední, dvanáctá, zkouška.

 

14.-16.listopadu - Open European Championship, Stuttgart

Na Mistrovství Evropy jsem jela reprezentovat český tým s Roxy a Brandy, obě holky startovaly ve Freestylu. Prostředí ve Stuttgartu bylo z mého pohledu zatím vůbec nejnáročnější, se kterým se závodící psi mohli setkat. Doslova masy přihlížejících a stále proudících diváků, ruch velkého veletrhu ( OEC se konalo v jedné z hal během expa Animal Stuttgart, k vidění byla snad všechna možná i nemožná zvířata). Na druhou stranu týmy startující na takto velkých závodech by měly dokázat takovou psychickou prověrku zvládnout. Moje holky prostředí neřešily, Brandy měla větší zájem o to, aby si v sestavě vymyslela co nejvíce různých kravin :-)). I tak skončila na 12.místě a postup do finálové TOP 10 jí utekl o 0,33 bodu ! Roxinka měla z mého pohledu sestavu lepší a plynulejší, tentokrát nás ale porota ocenila na 18.místo, což je z 50 startujících týmů ve FS pořád hezké číslo, ale osobně bych svoje psice v umístění přehodila.  Každopádně dogdancing je sportem subjektivním a je nutno ho takto brát. Na Roxy a naší kouzelnickou sestavu se podívejte v odkazu ZDE.


  

24.října Mistrovství ČR Dogdancingu, Brno

Letošní MR se konalo v Brně při Evropské výstavě psů. Posuzovaly rozhodčí Petra Malá( CZ), Daniela Šišková(CZ) a Pollina Il'ina (RUS).  Vzhledem k tomu, že dostat MR tam, kde se pořádalo, byl můj nápad a projekt, jsem na nějaké trénování neměla čas, myšlenky a ani náladu. Nastoupila jsem pouze s Brandy do divize Heelwork to Music a věřte, že jsem si tentokrát na place připadala divně nepatřičně. Brandy je ovšem starý mazák a stejně si připsala na své konto další titul Mistra ČR :). Více mě ale těší pozitivní komentáře na MR od diváků a  samotných závodníků. Díky! .)

 

8.-13 října International Dog Festival, Athény

Stejně jako minulý rok jsme byly s Brandy pozvány do Řecka na ukázky dogdancingu během mezinárodní výstavy psů v Athénách. Letos se konalo několik novinek - výstava byla v jiném, větším areálu, trvala 3 dny a celý ročník se nesl ve slavnostním duchu, neboť v neděli oslavil Řecký kennel club 30 let od svého založení.

Celkem obsáhlým reportem z cesty jsem vás oblažila loňský rok, a jelikož momentálně nemám čas ani aktualizovat, natož se tu nějak spisovatelsky realizovat, udělám jen kratší výcuc : Cesta do Athén byla pro Brandy již třetím letem a i když nejsem zrovna milovník tohoto typu přepravy psa a mám určitý časový strop letu, přes který bych do toho se psem nešla, vše zvládla opět na pohodu. Chtěla bych vidět, co v podpalubí dělá, ale podle mě spí... Po přistání se mi opět nepodařilo objevit výdejnu nadměrných zavazadel a psů, protože mi přepravku přitáhl řeský zřízenec. Na letišti v Athénách se platí za půjčení vozíčku 1 €, což mě pobouřilo a taky jsem neměla drobné, takže jsem ostantativně za děsného skřípání táhla přepravku po zemi ( Brandy šla vedle) přes téměř celé letiště :-D. Venku už na mě čekala hostitelka Ioanna a taky teplé počasí, které se v Česku tou dobou už moc nevyskytovalo.


Náš hotel byl přímo u moře, takže volné dny jsme trávily procházkami při pobřeží. Sice to na první pohled zní romanticky, ale jeden den tak silně foukalo, že mít sebou čivavy, určitě by někam odlétly :). Samotná výstava probíhala od pátku do neděle, byla rozšířena i na výstavu koček, rybiček (:D) a veletrh chovatelských potřeb. Řekové se zjevně snaží se svými psy něco dělat a letos tak přibyly ukázky agility a dofrisbee, které jsem sice za celé tři dny neviděla, ale jelikož bylo na rozpisu, nezbývá mi, než věřit že tam opravdu proběhlo :)). Brandy měla už z loňska svůj fanklub a letos se mnou (bohužel) dělala rozhovor i řecká televize, která mě odchytla rovnou po jednom vystoupení, takže anglicky jsem se vyjadřovala přibližně stejně dobře jako Tarzan...doufám aspoň, že v reportáži byla hlavně tancující Brandy a mého mluvení málo :-D


21.září Agility závody Velká zvičinská

-neplánovaně jsem se zúčastnila agility závodů ve Zdobíně. Brandy stále neumí určité překážky, jako je skok daleký nebo houpačka, jelikož tomuto sportu se věnujeme velmi vlažně a vlastně ani nemáme kde trénovat. No, dálku jsem si šla s Brandy vyzkoušet do jumpingu, který byl na nás jinak těžký a ostatní se mi smáli, že umím vodit jen na levou ruku( je to pravda, přiznávám :D). Šlo nám o zkoušku, která následovala - zde sice Brandy plavně přelítla houpačku, měla zónu na kladině, dálku už ovšem přeskočila a doběhly jsme si pro splněnou zkoušku LA1 na VD a dokonce 3.místo. Brandy se tak ve svých 7,5 letech zařadila mezi oficiální agiliťáky :-D. Fotku ze Zdobína bohužel nemám, musíte se spokojit s náhradní .)

 

13.září - Vystupovali jsme ve Valašském Meziříčí na firemní akci. Protože cesta to byla téměř přes celou republiku a jelikož mám moc ráda místní kraj, zůstali jsme zde pár dní. Vzala jsem celou smečku a užili jsme si procházky zdejší rázovitou krajinou. O čistotě přírody svědčí i zachycený mlok skvrnitý, kterého jsem potkali v lese :)

 

9.září  - AKTUALIZACE

No, nějak se to přes prázdniny seběhlo, že nebyl čas aktualizovat. Je to možná právě proto, že jsme stále měli co dělat, takže novinek je vícero - počtěte si :)

- asi nejvýznamnější událostí byla naše, resp.Brandy a moje, účast na FCI Mistrovství světa HtM & Freestyle. 4.-8.srpna jsme si tedy zaletěly do Helsinek na tuto vrcholovou událost. Brandy startovala v obou divizích, a jak je jejím dobrým zvykem, v obou se také kvalifikovala do TOP 10 a tím nám zajistila postup do finálových kol. Heelwork se nám tentokráte tolik nevydařil, nebo spíš s námi měla problém moje ehm... oblíbená rozhodčí, která už jednou bodově "čarovala" na Crufts. Ve Freestyle jsme skončily na 5.místě a já jsem na to náležitě hrdá. Možná si říkáte proč, když na minulých MS jsme se umístili lépe a já  to tolik neprožívala... Je to jednoduše proto, že úroveň sestav se rok od roku zvyšuje. Konkurence je velmi kvalitní, výkony lidí na skoro profesionální umělecké úrovni, technika skáče mílovými kroky vpřed. Brandy už má za sebou celkem 3x účast na MS, je jí 7,5 let, nemládne. Ale pořád se nám daří držet krok s těmi nejlepšími! A to je pro mě důležité.... Protože mám k MS a celému tripu co říct, sepsala jsem po dlouhé době zase článek, který bude brzy ZDE.

-Dále jsme léto trávili jako obvykle z části "pracovně", a to na několika kynologických táborech v různých koutech republiky, kde jsem působila jako instruktor dogdancingu. A každý tábor měl svoje NEJ :

-NEJvytíženější byl tábor agility a dogdancingu v Ratenicích, kde jsem denně odtrénovala 20 lidí a kvůli tomu, že jsem musela odjet o den dříve, se přesunuly tréninky a já si vytvořila svůj nový osobní rekord v instruktorování od 9:00 do 20:00. Mezi další prvenství patří NEJteplejší počasí a bohužel i NEJvětší koncentrace komárů, což na vlastní kůži pocítil i můj kotník. Jinak ale už jen samá kladná superlativa :). Skvělá parta lidí v čele s Anetou Grygarovou, která neúnavně běhala po parkuru od rána do večera, pěkné zázemí a výborný podpůrný tým, kterýse o nás staral jako o vlastní :-)

-NEJrodinnější byl tábor v Nových Hradech, kam jsem odjížděla hned z Ratenic, s mezipřistáním v Praze a na pohotovosti ( kotník viz výše) a přes řešení Sophiiny volby, zda si nechat natékat nohu nebo si vzít prášky, se kterými se nesmí řídit, jsem nakonec zdárně dorazila do penzionu Na celnici, který stojí přímo na bývalém hraničním přechodu s Rakouskem. Počet účastníků byl opravdu spíše rodinný, naštěstí jsme si všichni padli do noty a tak nebyla o zábavu nouze a já si díky volnějšímu programu mohla s celou smečkou užít i výlety do okolní nádherné přírody.

-NEJvětší byl tábor pro australské ovčáky, který se tradičně koná poslední srpnový týden ve Zbraslavi u Brna. Zájemci si zde mohli vybrat z pestré palety sportů od klasické poslušnoti, obran, agility až po záchranařinu a samozřejmě dogdancing :). Celkem se nás na táboře sešlo k osmi desítkám s převahou majitelů aussíků. Nechápu, jak to pořadatelka Denisa dělá, ale vždycky dokáže tak velký tábor zařídit tak, aby klapal bez jediného klopýtnutí. Letos přibyla navíc noční bojovka, na kterou jistí jedinci dodnes vzpomínají nad valchou se špinavým prádlem :-D. Na táboře se konaly taky dogdancingové zkoušky, kterých se úspěšně účastnili i "moji" lidé, kteří před rokem pořádně nevěděli, co to dogdancing vůbec je. Mám radost i za vás :-)

 

Kromě toho jsme taky měli vystoupení všude možně po republice. Tady se můžete podívat na Brandy na tanečním táboře( výjimečně pro děti a ne pro psy .-) v Horním Bradle nedaleko přehrady Seč, kde jsme byly předvádět svoje umění.

-Abych nezapomněla, na Zbraslavi bylo možné nechat v rámci probíhajícího výzkumu nechat otestovat svého AUO na tzv. Pelgerovu- Huetovu anomálii (PHA). I Brandy přispěla svou troškou, resp. krví do mlýna a já můžu s radostí konstatovat, že Brandy je PHA negativní!

 

 

 

12.-13.července

Brněnské psí dny

- Tradiční akce pro všechny milovníky psů, na které jsmě opět nemohli chybět. Tentokrát jsem zde posuzovala dogdancingové závody a zkoušky, s Brandy jsme měly ukázku ( bohužel se mi rozpadla rekvizita a tím celá sestava, takže nakonec jsme improvizovaně vystupovaly na písničku, kterou mi poradila Petra :-D) a premiérově jsme si zde v Brandy sedmi letech střihly naše první agility závody. Sice se stalo to, čeho jsem se obávala - po překážce č.12 jsem nemohla na parkuru najít třináctku, nicméně Brandy mě mile překvapila tím, že jinak neměla žádnou chybu. Jelikož trénujeme tak, že netrénujeme, považuju to za velký úspěch :)). Na BDP se mi líbí, že tu vždycky potkám plno známých. Tentokrát bych snad ani nezvládla všechny vyjmenovat, nicméně jsem ráda, že jsem vás viděla a že jste se ke mně hlásili. Jinak v Brně jsem se klasicky spálila - nevím, proč se po několika letech stále nejsem schopna poučit... Poklona pro organizátorku Lucku Seďovou, která celý náročný víkend skvěle zvládala a naviděnou příští rok ;-) Foto : Lukáš Maňák. Anna Postnikova, Lukáš Skalický


2.července

Sněžka

- Sice mi to trvalo několik let, ale protože své sliby plním, došlo na nejhorší :)). Dne 2.července jsme se tedy s Brandy, Katkou a jejíma psíma holkama vylodily v Peci pod Sněžkou s cílem zdolat naši nejvyšší horu. Je známo, že mi nevadí chození, dokonce ho mám velmi ráda a ujdu klidně desítky kilometrů, nesnáším ovšem lezení do kopce.Takže... Katka v nejmenovaném kynologickém časopise vyčetla, že pejskařům nejpříjemnější má být trasa po žluté, která vede lesem. Po optimistickém startu se odhalila krutá pravda, že naše fyzická kondice jest bídná, takže nejpříjemnější na celém lese se ukázaly velké kameny, na kterých jsme co chvíli odpočívaly. Veselí a energičtí senioři, které jsme míjely v protisměru, nám sice tvrdili, že nahoře budeme co by kamenem dohodil, neb jsme mladé a rychlé jako srnky, každopádně jsem opravdu litovala, že jsme se rozhodly jít na Sněžku po svých a nepoužít lanovku. Od Růžohorek už to jakž takž šlo a kromě závěrečného stoupání, které bylo díky ostrým kamenům nepříjemné nohám lidským i psím, se mi aspoň nechtělo umřít. Jinak, co říct k naší nejvyšší hoře - na Sněžce byla zima, šutry a plno Poláků, kteří fotili Brandy, která byla momentálně nejvýše položeným autralským ovčákem v ČR .). Cesta dolů už byla samozřejmě příjemnější. Sněžku ale chci několik dalších let vidět tak maximálně na pohledu :-D


28.června

Dlouhý den, protože se nám sešly hned dvě ukázky dogdancingu.Velká pochvala mým čtyřnohým holkám, zejména pak Brandy, která toho klasicky odmakala nejvíce.

První vystoupení proběhlo v německém městě Zittau při oslavách 20.výročí místního kynologického klubu. Sestavu odcvičila Brandy a nad rámec jsem pro pobavení publiku ukázala triky se všema třema čivkama naráz - nutno podotknout, že retardovaný Dudun byl na začátku trochu dezorientovaný, kde se to ocitl...já pořád říkám, že je hodná, ale blbá :-D

- po Zittau následoval odjezd do zábavního parku Mirakulum, který je díky množství atrakcí a zábavných programů rájem (nejen) pro rodiny s dětmi. Díky množství dotazů od okolí ( např. zubařka : "Jsem slyšela v rádiu, že...") taky vím, že v průběhu června obíhaly po všem velkých rozhlasových stanicích upoutávky na naše tančení, takže vězte, že Vanda Gregorová a její psí cvičenci :-D, budou v Mirakulu nepravidelně vystupovat i nadále.


20.-24.června

Tábor dogdancingu, Bozeňov

V pořadí třetí akce pro dogdancingově naladěné týmy se odehrála v mnou velmi oblíbeném rekreačním centru Bozeňov. Celý nově zrekonstruovaný areál se navíc zrovna v době tábora slavnostně otevíral, přičemž uvítací ceremoniál zahájila kmotra Brandy ukázkou dogdancingu. Na táboře se opět sešla skvělá parta lidí, staré známé tváře doplnilo několik nováčků, kteří do kolektivu rychle zapadli a tak nebyla o legraci nouze. První den se nám sice pomstil někdo shora, když jsme se v blahé nevědomosti odebrali na výšlap do hlubokých lesů a přesně v nejzažším bodě trasy začalo pořádně pršet a déšť nás provázel celou cestu zpět - kdyby čivavy mohly mluvit, jistě by velmi sprostě nadávaly, ale jinak byl pro mě tábor balzámem na duši :-) Účastníci i organizátorka Jiřina byli prostě skvělí - v říjnu ahoj!

13.-17.června

Dogdancing seminář - Turku, Finsko


Po krátkém mezipřistání v Praze jsem se vydala opět na sever, tentokrát do země tisíců jezer, rozlehlých lesů a saun :-)) Na semináři jsem se s Finy domluvila už loni, jenže než se našel termín, který by vyhovoval oběma stranám, utekl rok. I přes odlet v pátek třináctého se sedadlem ve třinácté řadě jsem zdárně přežila a dorazila do Turku, kde už mě vyzvedla Henna, jedna z pořadatelek. Dál jsme pokračovaly do vesničky, jejíž jméno jsem nebyla schopna přečíst, vyslovit a ani si ho zapamatovat :-D, nicméně zde se konal workshop v jedné z krytých agility hal, kterých je ve Finsku nespočet. Líbila se mi variabilita zúčastněných plemen, kupodivu nepřevažovaly border collie, ale retrívři - jak zlatí, tak labradoři. Velmi mě také zaujala tancující krátkosrstá bernardýnka, které by nejeden pes mohl závidět elán a chuť do práce.

foto: Anna Laulajainen

Každý den jsem učila jiné týmy, od začátečníků po ostřílené závodníky, opět se zúčastnil téměř kompletní tým lidí, kteří budou závodit na  sprnovém MS. Workshop ve Finsku byl také první, který jsem samostatně vedla celý v angličtině, bez překladatele. Z této premiéry jsem byla trochu nervózní, nicméně nakonec všechno proběhlo hladce a protože jsem po čas semináře bydlela v pronajatém domku společně s většinou účastníků, obdržela jsem během večerů plno cenných rad, jako že do sauny musím jít bezpodmínečně zcela nahá, pak se sešlehat březovou větvičkou a pokud bude venku sníh, vyběhnout do zimy a pořádně se v něm vyválet :-D a další. Na konci patří moje poděkování organizátorkám Hanně a Henně- té navíc ještě za to, že mě vzala do Mummylandu :-D Finsko je skutečně krásná země s nádhernou přírodou a já se těším, že už brzo zavítám zpátky .)


5.-9.června

Dogdancing seminář - Linkoping, Švédsko

Na pozvání Idy a Renaty jsem přijala nabídku vést dvoudenní seminář ve Švédsku, v Renatině nově vybudované výcvikové škole. Workshop byl dvoudenní, s vloženou speciálkou pro malé psy. Úroveň týmů byla vysoká, konečně jsem od seveřanů ani nic jiného neočekávala :-). Kromě mně neznámých týmů se zúčastnili téměř všichni psi a lidé, se kterými se uvidím na MS v Helsinkách, takže jsme se hodně věnovali dolaďování sestav. Velmi ráda se také účastním  diskuzí o systému a struktuře soutěží konkrétní země, je to velmi přínosné a to zejména u dogdancingu, který bohužel  nemá celosvětově jednotná pravidla. Švédy tak velmi zaujaly naše postupové zkoušky, mě zase zaujala pizza s banánem a burskými oříšky, která se dá jíst a je dokonce dobrá (chápu, že to k DD nepatří, ale ... :-D ). Doufám, že workshop nebyl příjemně stráveným časem  jen pro mě, ale i pro zúčastnivší se týmy a vzájemně jsme se obohatili. Speciální poděkování patří Renatě, která se o mně po několik dní starala, provedla mě po Uppsale a Stockholmu a vůbec jsem se v její rodině cítila jako doma :-). Zatím malá ochutnávka, než dorazí fotky přímo ze semináře :


31.května

S Brandy jsme si udělaly výlet téměř přes celou ČR, abychom mohly vystoupit na slavnostech v Bohumíně. Celou akci vtipně provázel moderátor Vojtěch Bernatský, kterého hned na úvod zaujaly moje dolíčky ve tvářích při úsměvu a neváhal mě povzbuzovat, ať je ukážu publiku :-D, nicméně nakonec jsme se přece jen věnovaly dogdancingu, Brandy sklidila velmi příznivý ohlas a jako bonus jsme se cestou zpátky svezly v Pendolinu :-)

 

 

24.května

Mistrovství republiky mládeže

V České Třebové se konal Junior Open a při něm historicky první Mistrovství republiky mládeže v dogdancingu. Psovodi byli rozděleni na dvě kategorie dle věku, do 18 a 23 let. Já, jako stará škatule :-D, jsem už závodit samozřejmě nemohla, takže výkony soutěžících jsem si vychutnávala z pozice rozhodčí. Počasí naštěstí nevyvádělo tak, jako týden předtím v Pardubicích, chvílemi nám ale lítalo vše, včetně stanu. K akci byly přidruženy i postupové zkoušky, kde si Daisy složila úspěšně zkoušku Musical dressage 2 na známku Výborně, hodnotila nás Anna Říhová.

17.května

Pardubický psí festival

Závody dogdancingu pořádané na Pardubickém psím festivalu byly ve znamení deště, deště a...deště. Vytrvalá voda padající z nebes bohužel dokázala znepříjemnit život jak organizátorům celé akce, tak i nám všem, kdo pobíhal kolem tanečního placu. Obdivuji zejména samotné závodníky, kteří i přes stále sílící liják do jednoho na plochu nastoupili. Kromě těch oficiálních tak byl vítězem každý, kdo se neutopil :-). Svou premiéru v roli rozhodčí oficiálních závodů jsem si tedy užila opravdu dokonale :)) Fotka z vyhlašování výsledků ve stanu mluví asi za vše...

 

8.-11.května

Hund & Katz  - veletrh a mezinárodní výstava Dortmund

Přes 49.000 návštěvníků přilákaly během tří dnů mezinárodní výstava psů, koček a několik hal naplněných všemožnými chovatelskými potřebami. My jsme přijeli předvést dogdancing, který jsem zajišťovala během dne v  rámci bohatého doprovodného programu. Nejvíc se nadřela Brandy, ale čivavy se též na place předvedly. Jel se mnou Robin a jeho super foťák, z čehož vyplývá, že jsme za celou dobu nebyli schopni pořídit ani jeden snímek :-)). Foto tedy pouze ilustrační a já aspoň přihodím nějakou tu perličku : Kousek od hotelu se nacházela velká aréna, kde v pátek večer vystoupil a pěl DJ Bobo, autor svého času známého hitu Chihuahua, se kterým jsem vystupovala na svých prvních závodech v roce 2004. Bohužel, ani tato nostalgie nepomohla překonat stav, kdy jsem milého Boba, jehož koncert se rozléhal zřejmě na celý Dortmund, měla chuť oběsit na vodítku, neboť první noc jsem díky extra tvrdé germánské posteli naspala sotva pár hodin a noc druhou duněl celý pokoj v rytmu vřískajícího zpěváka.... Zbytek pobytu už byl naštěstí celkem obvyklý a klidný.... :-)

3.května

Při Mezinárodní výstavě psů v Letňanech se uskutečnily 2.kvalifikační závody na MS a ME dogdancingu. Jelikož už jsem měla z minulého kola bodově splněno pro zajištění kvalifikace, šla jsem si závody jen užít, všechny sestavy nastavila na 2,5 minut max. a tak trochu jsem se s holkama prošla na ploše :-). Podmínkou vítězů jednotlivých kategorií totiž bylo exhibiční vystoupení před závěrečnými soutěžemi, které v Praze už nehodlám nikdy absolvovat...

Brandy startovala v HtM (2.místo) a ve Freestyle (3.místo), Roxy jen ve Freestyle - 4.místo. Obě divize vyhrála Lucka s Angelem, takže big gratulka Orlici !

                                             

 

 

15.-19.dubna

Dogdancing seminář v Izraeli

Na několik dnů jsem se ze studeného Česka přesunula do teplotně výrazně přívětivější destinace - na pozvání Ayaly Naor, majitelky psí školy v Haifě, jsem odletěla vést dvoudenní seminář do Izraele. Trénovat izraelské týmy pro mě bylo velkou zkušenosti, neboť kulturní rozdíly mezi našimi zeměmi se projevují i ve výcviku. Dogdancing v Izraeli zatím není příliš rozšířený a je spíše v počátcích, o to více jsou do tréninku místní pejskaři nadšení. Co mě pozitivně překvapilo, byl poměr přihlášených mužů a žen na seminář, který byl půl na půl. Nepotěšilo mě naopak, jak brzy začínají psovodi se svými mladými psy trénovat skoky, odrazy od těla a další náročné cviky. Velká většina používá při výcviku klikr a trénují pozitivně. Seminář probíhal atypicky ve čtvrtek a v pátek a konec jsme museli uzpůsobit tak, aby zbožní Židé, kteří na semináři také byli, stihli šabat, který začíná pátečním západem slunce. Kromě toho se můj pobyt trefil do "židovských velikonoc" - Pesachu, takže jsem si dosyta užila macy - nekvašených chlebů, nejtypičtější potraviny tohoto svátku, které chutnají absolutně nijak - asi jako podrážka od boty :-)).

- Studuju judaistiku a Izrael zaujímá v mém srdci speciální místo. Proto jsem byla ráda, že kromě práce jsem stihla také návštěvu Jeruzaléma, projít si památník holokaustu Jad vašem, poznat Haifu, pláže na Caesarii, přírodní rezervaci hory Karmel a vidět izraelské stáje s Ayaly koněm :-)). Kromě cesty letadlem, kde musím pokaždé zažít nějaký bonus navíc ( při odletu odstavovali letadlo kvůli technickým potížím a při cestě zpátky jsem musela tři hodiny konverzovat se zvídavým izraelským DJem, který letěl do Košic :-D) to byl moc pěkný trip a v budoucnu se do Erec Jisrael zase ráda vrátím.

 

 

 

14.dubna


Další, kdo se dočkal svého osobního videa triků, je Daisy. Bezvadnou práci opět odvedla Anička Postniková. Na křepčícího Duduna se koukněte ZDE

4.-5.dubna


Na veletrhu chovatelských potřeb For Pets se v pátek ukázaly čivavy a v sobotu tančila Brandy. Stejně jako loni jsme měly ukázky na skromném prostoru před RC, který vždy obsadili diváci. Níže jedna dokumentační fanouškovská momentka od Kamily :-B

29.března

Kynolog roku

S Brandy jsme třetím rokem obhájily 1.místo v anketě Kynolog roku. Jako vždy byl naší doménou dogdancing. V celkovém pořadí jsme se ze všech nominovaných týmů napříč disciplínami umístily na 11.místě, díky hlasování veřejnosti. Děkuju za vaše hlasy a speciální dík patří Lucce, která za mě v Divadle Bolka Polívky, kde se slavnostní vyhlašování konalo, přebrala cenu :-)

28.-30.března

Krásný a náročný prodloužený víkend dogdancingu v Dolním Bušínově. Počasí vyšlo nádherné, voda v přehradě byla průzračná, výhled na Jeseníky jasný, psi šťastní a parta lidí super. Takže, co více si přát? :-) Opět se tančilo, cvičilo a v neděli i zkouškovalo. Protože se nám letos sjelo hodně účastníků, byl celý seminář ve znamení práce, kterou mi ale kompenzovaly týmy, se kterými je radost pracovat :-). Překvapivě nejvíce zastoupeným plemenem na semináři byly - čivavy! .-)) Za nimi se umístilo další netradiční plemeno - whipetti, borderky tentokrát braly až třetí místo.

Že pořádat zkoušky a zároveň se jich účastnit není moc dobrý nápad jsem se přesvědčila na vlastní kůži, když jsem  přihlásila s Roxy a Daisy. V případě Roxinky jsem si moc nepamatovala sestavu, navíc Roxyn nevypadal nějak dobře, takže jsem radši zkoušku hned na začátku stopla. Ubohý Dudun, který se naopak velmi snažil a celou MD2 odešel krásně, doplatil na to, že jsem nás -pozor- diskvalifikovala za dva stejné pohyby vpřed, resp. nezměnila jsem tempo. No, hlavně že jsem o tom vykládala celý víkend...i to se může stát :-D

Další seminář proběhne opět na podzim, o termínu se jedná. Zároveň se chystají určité novinky :

-Omezení účastníků - pouze 6 psů na instruktora  (jsme rádi, že nás máte rádi, ale chceme zachovat kvalitu semináře)

- Speciální seminář zaměřený zejména na zkoušky, více informací už brzy !

Pro nedočkavce z řad seminaristů i zájemce úplně "odjinud" : je možné se zúčastnit celotýdenního tábora na Bozeňově, kde protančíte střevíce ! .)  http://www.vandagregorova.cz/index.php/cs/propozice-bozenov

 

 

6.-10.března

Třetí rok za sebou jsem měla možnost se zúčastnit Crufts International Freestyle v Birminghamu. Kvalifikovala jsem se s Brandy, ta ovšem týden před samotnými závody začala předčasně hárat... jelikož na Crufts nemají háravé feny vůbec přístup, musela jsem ji odhlásit :-(. Pořadatelé mi však nabídli možnost startovat s rezervním psem. Protože za mě nebyl žádný náhradník, následovala rychlá akce, jejímž výsledkem byla Roxy na startu.

Sotva jsem stačila vyspravit sýrovou rekvizitu a už jsme vyjížděli :-D Oprášila jsem naší Tom & Jerry sestavu, na nic jiného nebyl čas a taky jsem spoléhala na to, že Roxyn si ji pamatuje :)) Nějvětší strach jsem měla, že sýr, který Roxy tlačí, nebude jezdit po typickém cruftím povrchu, kterým je trávový koberec. Díky organizačním zmatkům jsme opět nestihli tréninky v aréně, takže premiéra proběhla v přímém přenosu, naštěstí úspěšně.

S Roxy jsme skončily na 5.místě a já si myslím, že to vzhledem k okolnostem nemohlo dopadnout lépe :-). Jsem  na svou malou myšku pyšná! Jak se dalo předpokládat, Roxy byla nejmenším psem závodů a už samotný nástup  na plac měl velkou odezvu u diváků a potlesk nás provázel i v průběhu sestavy. Moc mě těší zprávy od lidí,  kteří mi píšou, že svou prací s malými psy jsem pro ně inspirací a pomáhám jim.  Co se týká samotného Cruftu, konkurence je rok od roku těžší a závodnický servis rok od roku horší :-( Můj soukromý názor je také ten, že by tyto závody měli posuzovat zkušení a známí rozhodčí ...

Záznam naší sestavy ( přesně v jedné hodině) : ZDE

 

1.března

Na postupové zkoušky jsem si tentokrát zajela až do Brna. Litchi si zde splněním zkoušky Heelwork to Music 1 na Výborně dokončila titul Master of Dogdancing 1, naopak pro Roxinku jsem si od rozhodčích přebrala  plaketu za již udělený titul Master of Dogdancing 2.

22.-23.února

V únoru mě čekala milá povinnost vést dva semináře dogdancingu, každý v úplně jiném koutu ČR. První proběhl 16.února v Havířově v naprosto pohodové a přátelské atmosféře a já odjížděla s velmi příjemným pocitem, že jsem pro tento sport snad nadchla další šikovné týmy. Následující víkend se celou sobotu i neděli tančilo v Ústí nad Labem v psí škole Goda a hlavní náplní tentokrát byla příprava na zkoušky z dogdancingu všech stupňů a divizí. Výsledkem mého snažení jsou místními vypsané postupové zkoušky, takže v dubnu se to na severu Čech pořádně roztančí :-)

29.ledna

Na odvysílanou Manéž Bolka Polívky se můžete podívat ZDE . Všem děkuji za milé ohlasy a vzkazy.

 

-18.ledna se v Horních Počernicích konaly postupové zkoušky, kam jsem tentokrát vyrazila nejen posuzovat, ale také skládat :-). Po delší odmlce jsem oprášila Roxy, a Dudun též nezůstal ušetřen. Úspěch na zkouškách byl poloviční - Daisy v MD2 vymýšlela blbosti, takže jsem nás rovnou nemilosrdně diskla. Naštěstí na moudrou Roxinku je spolehnutí vždy, takže zkoušku Heelwork to Music 2 složila na Výborně, čímž získala také titul Master of Dogdancing 2. Na fotce od Martny Irglové se můžete podívat, jakou radost měla Roxy z kokardy :-D

 

 

14.ledna

Manéž Bolka Polívky se blíží....v sobotu 18.ledna si v hlavním vysílacím čase nalaďte ČT1 .-)

foto : František Poláček

6.ledna

Loňský rok jsme průběžně trávily na natáčení čtrnáctidílného krimi seriálu Případy 1.oddělení. První díl uvidíte dnes večer na ČT1. Brandy zde hraje psa detektiva Plíška (Bolek Polívka), který se jí ujme po zavraždění majitelky ...a víc už prozrazovat nebudu .-). V nejvíce scénách uvidíte ( nebo taky neuvidíte, vždy záleží, jaký záběr nakonec do seriálu pustí) Brandy pod stolem v kanceláři, ale pár akčnějších záběrů se také najde :). Scénáristi dokonce škrtli původní jméno a nechali Brandy její vlastní, takže prostě hraje samu sebe :-)). V jednom dílu dokonce bude mít "štěk" i Ličoun. A samotné natáčení? Bylo fajn, Brandosaurus si ho vysloveně užíval. Nejvíce přilnul ke svému filmovému páníčkovi, ale celá mordparta byla pejskařsky založená, takže předpokládám, že zejména pánové Petr Stach a Filip Blažek dostávají bílé chlupy z kalhot doteď :-)))

4.ledna

Hned na začátku nového roku se konalo 1.kolo kvalifikačních závodů na Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. MS proběhne v srpnu v Helsinkách při Světové výstavě psů a ME se bude konat v listopadu v německém Sttutgartu. Po loňském zahálení jsem se rozhodla přihlásit Roxinku ( ovšem pouze na Evropu) a samozřejmě Brandy. Protočila jsem se na place celkem třikrát a tak se nám povedla závodní postupka :

Brandy Freestyle - 1.místo

Brandy Heelwork - 2.místo

Roxy Freestyle - 3.místo

2.kolo KZ nás čeká v květnu při MVP v Praze a pak bude definitivně jasné, kdo se do Finska a Německa vydá reprezentovat. Foto : Martina Irglová

 

 

------------------------------------2013------------------------------------

Malé ohlédnutí za třináctkou, aneb co nám dal a vzal loňský rok :

- s holkama jsme se projely po Evropě, závodně nebo exhibičně jsme navštívily Anglii, Itálii, Německo, Řecko a Holandsko

- Brandy vyhrála Mistrovství Itálie,  Mistrovství ČR, na Evropě byla druhá ve Freestylu a třetí v Heelworku

- Dudun zvládnul úspěšně kastraci, prohloubila se jeho vášeň pro hopíky a zdá se, že už tolik nechrochtá

- Liči se mi podařilo naučit vše, co jsem chtěla, kromě hezkého pivotu, protože to prostě nejde :-D

- Roxy je stále stejně autistická, u té se nezměnilo nic :))

-stejně jako léta předchozí jsem díky psům potkala plno fajn nových lidí, nejen tady v Česku, ale i v zahraničí

-stejně jako léta předchozí mě nepřestává udivovat lidská schopnost přetavovat pravdu ve svůj prospěch a křiváctví

- měly jsme se tak nějak celkově fajn, a o to přece šlo .-)

16.-21.prosince

Téměř na týden se z nás stali Brňáci - Brandy, Roxy, Daisy a já jsme se přesunuly do moravské metropole na natáčení Manéže Bolka Polívky. Bylo mi ctí, že si nás Bolek pozval do své Manéže, pořadu, který je starší než já .-), nikdy se nesnížil ke "vtipným" upoceným TV show a jímž zároveň za dobu existence prošla řada umělců a osobností nejen tuzemské scény. Vystoupení v Brně  proběhlo celkem 3x před vyprodanou halou a záznam Manéže budete moci shlédnout 18.ledna ve 20:00 na ČT1. A dejte si dobrý pozor, protože v podobném kostýmu mě už (snad) nikdy neuvidíte :-). Holky zvládly náročnou akci bravůrně, a i já jsem si to nakonec v Brně užila a doufám, že se s Bolkem zase někdy na place setkáme.

 

Archiv novinek

2013   |   2012