31.12.

Nastal poslední den roku 2012 a já přináším tradiční hodnocení sezóny. Z hlediska závodů se nám letos velmi dařilo. Nejen, že jsem se kvalifikovala na tři nejvýznamnější dogdancingocé akce na světě - Crufts, ME a MS, ale na všech jsem se se svými psy skvěle umístila a s hrdostí tak mohla reprezentovat Česko republiku.

-V březnu jsme Brandy a já obsadily 3.místo na velmi prestižních závodech Crufts v anglickém Birminghamu

- V květnu jsem slavila nebývalý triumf v Salzburgu : Na Mistrovství světa se Brandy umístila na 3.místě jak v Heelworku to music, tak ve Freestyle. A Roxy získala ve Freestylu dokonce 2.místo ! Tým České republiky pak v této divizi obdržel titul Mistrů světa

-a na konci září Praha hostila Mistrovství Evropy. Na start jsem se postavila pouze ve Freestylu, a to s Brandy a Daisy. S oběma jsem se dostala do TOP 10 a České republice jsme opět přispěli 1.místem pro týmy.

Teď konkrétněji k nám, jednotlivým holkám : Brandy mimo jiné letos dokončila zkouškou DwD3 titul Champion of Dogdancing a na MR vyhrála obě kategorie, do kterých jsem ji přihlásila : Musical dressage a Heelwork. Absolvovala se mnou několik předváděček v extrémním prostředí a opět potvrdila, že se na ní dá spolehnout v každé situaci. Roxy kromě zisku titulu Vicemistra světa a zkoušky MD3, za kterou dostala titul Master of Dogdancing MD, letos odpočívala a kromě předváděček se mnou hlavně chodila do kaváren a pozorovala okolí, což je její nejoblíbenější činnost. Daisy vyhrála závody v Německu a MR ve Freestylu, takže teď už je z ní konečně pravý Mistr Yoda :-). Na sklonku roku složila Freestyle 3, za což jí byl přiznán titul Master of Dogdancing Freestyle. Při spaní začala kromě chrápání vyluzovat další zajímavé zvuky a venku si oblíbila aportování kaštanů. Na Litchi mi už nezbývalo moc času, přesto stačila zlomit srdce Martinovi :-D a pak jsme spolu taky složily první zkoušku - Freestyle 1 a hodláme pokračovat dál. jsem v březnu přebrala ocenění v anketě Kynolog roku v kategorii Dogdancing, jak taky jinak :-). Jsem pyšná na to, že jsem na ME/MS startovala celkem 5x se třemi různými psy a 5x jsem se s nimi probojovala do TOP 10. Vedla jsem různé semináře, dva letní tábory, posoudila plno zkoušek a několik závodů. Utvrdila jsem se v tom, že psy miluju, ale zároveň chci dělat i jiné věci, se svou povídkou jsem vyhrála v Soutěži pro mladé umělce a dostala nabídku psát rovnou pro dvě velká vydavatelství. Poznala jsem různé zajímavé lidi, z některých se stali mí přátelé a jiní mi ukázali, jak rozdílně se dá vnímat svět. Letos se dost věcí změnilo, nicméně paneláky, výtahy, rajčata a Silvestr ráda stále nemám :-) A vám všem přeju rok 2013 takový, jaký byste si ho sami přáli mít !

 

16.12.

Tuto neděli se v kryté hale v Horních Počernicích konal neoficiální závod dogdancingu Vánoční dárek. Společně s Petrou Malou a Luckou Smolíkovou jsem odposuzovala téměř 30 závodních sestav a opět mě některé velmi mile překvapily či pobavily. Celý závod se odehrával ve vánoční atmosféře, čemuž odpovídaly písničky, témata sestav i kostýmy ( včetně našich porotcovských) a některé skladby mi budou znít v uších asi až do jara :-))

 

Před závody se ještě konaly posutpové zkoušky z dogdancingu. Skládala jsem s Daisy Freestyle 3, kterou se nám podařilo složit na Výborně a Dudun tak získává titul Master of Dogdancing Freestyle. Na svou premiéru vyrazila i Litchi, zkoušku Freestyle 1 složila s přehledem na plný počet bodů. Video ZDE

 

 

 

 

 

 

 

24.11.

V sobotu velmi brzy ráno mě čekalo nepříjemné vstávání do tmy a ještě zcela spícího Žižkova. To proto, abych už na devátou ranní mohla být v Březolupech ( Zlínský kraj) a vést zde seminář dogdancingu. Organizátorka Martina měla jako vždy celou akci skvěle zajištěnou a navíc jsem se těšila na své kurzisty, takže jsem byla budíček ve čtyři ráno ochotna přetrpět .) Tentokrát se u mě sešla skupinka pokročilých lidí s moc šikovnými pejsky, takže jsme měli na starosti procvičování těžších cviků. Celý den proběhl v pohodové atmosféře a já i Katka, která vedla začátečníky, jsme byly za celý den unavené, ale myslím, že Březolupy vol.3 stály za to :-)) Těšíme se na shledanou příští rok !!

23.11.

Dnešním dnem skončila pro letošek reklamní akce České Spořitelny - Půjčka, která vás poslechne na slovo, jejíž hlavními aktérkami byly moje čivaví holky,...ehm, samozřejmě s trochou mé pomoci .-)) Celkem dvanáct štací po deseti největších městech napříč ČR bylo velmi náročných, vzhledem k tomu, že jsme denně měly vždy několik exhibic v rušném prostředí nákupních center a já znovu obdivuju čivky, jak vše zvládly. Napočítala jsem nám 77 tanečních vstupů. A to už je pořádné číslo .... Hlavní břímě leželo na Roxy s Daisy, Litchi párkrát vystoupila, aby si zvykala do budoucna a občas s námi jela i Brandy, i když jen jako doprovod a miláček podpůrného týmu ( zejména pana zvukaře, kterému nechala na svetru cca polovinu chlupů .-). Na posledním vystoupení v Ostravě mi ukápla nostalgická slza, neb jsem si na celý tým, který nás doprovázel zvykla, holkám pak určitě budou chybět "čivaví strejdové", moderátoři Tomáš Fíla a Petr Vojnar, kteří nám střídavě akce krásně odmoderovali. Shrnuto podtrženo : Bylo to fajn,užili jsme si spoustu zábavy a věřím, že jsme se neviděli naposled...

18.11.

Tuto neděli se konalo Mistrovství České republiky v Dogdancingu. Do badmintonové haly na Žižkově to mám z domova asi deset minut a byla jsem opravdu ráda, že pořadatelé zvolili lokalitu tak blízko, jelikož jsem byla vděčná za každou minutu spánku navíc. Na MR jsem přihlásila Brandy do divizí MD a HtM a Duduna do Freestylu. Z důvodu vystupování pro Českou spořitelnu jsem měla oprávněné obavy z našich sestav, Brandy byla nevybitá a Daisy zase unavená, takže ještě den předem jsem nevěděla, zda vůbec nastoupí.Do Musical Dressage jsme si s Brandy připravily sestavu na hudbu z Moulin Rouge - El tango de Roxanne. Kromě vějíře jsem si neváhala vzít pro doplnění uměleckého dojmu červené boa, které se mi odvděčilo tím, že mě polovinu sestavy šimralo v nose a já byla ráda, že moje povely zní alespoň trochu srozumitelně. V heelworku byla k vidění naše staronová sestava z MS - moji oblíbení Les Miserables a jejich "majstrštyk" Master of the House.No a ve Freestylu jsme s Dudunkem sázely rostlinstvo, tlačily kolečko, ryly, zalévaly a vůbec jsme se všemožně snažily na koberci vypěstovat nové záhonky :-)). Nakonec vše dopadlo nad očekávání dobře a vyhrály jsme vše, co se dalo -resp. všechny tři divize, kam jsem se nahlásila. Můj největší obdiv tentokrát patří Dudunkovi, který zvládl opravdu extrémně náročný týden plný vystupování a na jeho konci ještě dokázal vyhrát na MR.Posuzovaly : Andrea Rezková, Šimona Drábková, Petra Malá, Lada Šípová-Krejčová.

Brandy - Musical Dressage - 1.místo , Heelwork to Music - 1.místo (nejlépe hodnocená sestava celého MR) !!

!!! Brandy obhájila vítězství v divizi Heelwork to Music pátým rokem za sebou (2008-2012) !!!

Daisy - Freestyle - 1.místo !!

Zároveň jsem si převzala ocenění za několik titulů, které se nám podařilo splnit v průběhu roku. S Roxy to byl titul Master of Dogdancing MD, a s Brandy Master of Dogdancing DwD, Master of Dogdancing 3 a konečně titul nejvyšší - Champion of Dogdancing za splnění všech 12 postupových zkoušek.

Fotky od Pavla Maršála naleznete buď v příslušné sekci nebo přímo ZDE

15.11.

Dudun se dnes objevil na TV obrazovkách v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Daisy pod uměleckým jménem Fifinka sehrála roli fenky, které se dočasně ujme doktor Valšík. Na tento díl se můžete podívat ZDE

4.11.2012

- v sobotu 29.října se v pražském klubu Harlequin konal v pořadí již několikátý ročník Miss billiard. S Brandy jsme byly pozvány na vystoupení před samotným vyhlašováním nejkrásnějších missek, tomu ale předcházelo tříkolové hodnocení přítomných dam. Já jsem se ocitla ve VIP porotě a tak jsem spolu se Zdeňkem Podhůrským, Petrem Vondráčkem a dalšími posuzovala přes čtyřicet finalistek. Brandy musela být z role porotkyně vyloučena, neb se ukázala jako velmi prodejný tvor, podplatitelný šunkou či salámem. Vybrat tu NEJ slečnu bylo věru nejednoduché, nakonec ale k mé radosti zvítězila moje tajná favoritka. Častokrát slýchám, že dogdancing je ženský sport a pro chlapy to nic není, tentokrát mi ale určitě nejeden muž záviděl, kam jsem se díky dogdancingu dostala. I když se mi role billiardové sudí líbila, nadále se budu raději držet posuzování pejsků .-)

- jak jsem slibovala výše, tak se taky stalo : 3.listopadu jsem ve Škole Psích Sportů v Horních Počernicích zasedla do křesla opět jako rozhodčí, tentokrát už se jednalo o neoficiální závody dogdancingu - Freestyle Dog. Posoudit přihlášených 18 závodníků nebylo jednoduché a mnohdy se od sebe jednotlivá místa lišila jen o minimálních 0,25 bodu. Soutěžící mě příjemně překvapili, a to zejména svým vystupováním, pozdrav pro rozhodčí na začátku a úklona na konci sestavy už se zřejmě dostává do povědomí dogdancingové veřejnosti. Po závodech následovaly ještě zkoušky, úctyhodný počet 43 týmů jsme naštěstí díky skvělému servisu našich pomocníků stihly s Petrou Malou odposuzovat rychle a plynule.

 

- a do třetice všeho dobrého : Hned následující den jsem měla s Brandy vystoupení dogdancingu před závěrečnými soutěžemi na MVP Praha- Letňany. Nutno dodat, že jsem se o svém účinkování dozvěděla den předem, tomu tedy odpovídala i sestava a narychlo vybraná hudba. Organizace závěreček bývá rok od roku zajímavější, tentokrát už nebyl ani nikdo, kdo by program moderoval, této role se tedy se ctí zhostila Lucka Smolíková a uvedla nás. Ještě, že tak. Nevím, proč chtějí organizátoři výstavy ukázky dogdancingu, když se potom stávají takovéhle "boty"... No, po sestavě mě zastavila nějaká paní a sdělila mi, že mám velký cit pro hudbu a jak to dělám. Řekla jsem jí, že musí málo spát, jíst Ibalginy a hudbu si pak pouštět do uší cestou autobusem. Paní se zatvářila zděšeně a utekla někam pryč. No, ona prostě pravda někdy bolí... :-D

12. - 14.10.2012

jsem dostala možnost projít se po prknech, která znamenají svět. Popravdě řečeno jsem na jevišti nestála poprvé, zahrát si ale rovnou v Národním divadle pro mě byla čest a výjimečná událost. Propracovat se do "Zlaté kapličky" je přece jen snahou mnoha herců...Inscenace Shakespearova Hamleta pod taktovkou ruského režiséra obnášela velkou dávku kreativity a vsuvek z moderní doby, pro nás pak lekce ruského jazyka :-)) K novátorským prvkům ve hře patřila i Hamletova osobní stráž, kterou jsem ztělesňovala já s Karin a nám přidělení čtyřnozí parťáci - němečtí ovčáci Ally a Ari. Proto o hře taky píšu - dostala jsem totiž možnost osvědčit své kynologické schopnosti v těžkém prostředí. Ari se s extrémními podmínkami, které pro psa na jevišti nepochybně panovaly, popral se ctí, já jsem nic nezapomněla a tak se všechna představení obešla bez nějakého extempore z naší strany. Po Arim se mi bude stýskat, což se nedá říct o nervózní inspicientce : )) Ruský soubor už odcestoval zpět domů, zahrát si v Hamletovi pro mě ale byla zajímavá zkušenost.- propozice na seminář dogdancingu v Březolupech, který se uskuteční 24.listopadu, jsou ZDE


28. - 30.9.2012

hala Slavia Praha hostila Mistrovství Evropy dogdancingu, na kterém jsme samozřejmě nemohli chybět. Na OEC bylo přihlášeno 93 týmů z celé Evropy a také z Asie. Startovala jsem pouze ve Freestylu se dvěma psy, takže jsem si sobotní sledování heelworkových sestav vychutnala jako divák - a že se bylo na co koukat ! Samotný nedělní závod byl pro nás smolný, na domácí půdě se nám moc nedařilo. Brandy závodila s naší sestavou četníci a lupiči, kterou už (bohužel) dobře zná a tak v 1.kole předbíhala cviky a předvedly jsme nesoustředěný, z mého pohledu hrozný výkon. Holt psi nejsou stroje, jen škoda, že se Brandy "porouchala" zrovna na ME... I tak nám to ale stačilo na postup do TOP 10 finalistů. Naopak spokojená jsem s Dudunkem, od kterého jsem žádné přehnané očekávání neměla, nicméně Daisy zabojovala a postoupila také ! Ve finále už se Brandy uklidnila a naše sestava byla o mnoho lepší, nicméně rozhodčí ji ohodnotili téměř stejnými body ( z principu nechápu, že v 1.kole tedy asi nesráželi za odmítačky, štěkání a zjevné chyby ?), Dudun podal výkon stejný, ač jsem se bála, že už nebude mít moc sil. Suma sumárum - Brandy 7.místo, Daisy 9.místo a navrch Mistři Evropy v týmech ! Rozhodčí : Kath Hardman ( UK), Andrea Rezková ( CZ), Carmen Mayer (DE)

15.9.2012

jsem vedla ve Žďáru nad Sázavou seminář dogdancingu, který bych zpětně zhodnotila jako jeden z nejvíce pohodových kurzů s prima partou lidí. Počasí na Vysočině nás sice zahnalo do prostor klubovny, ale i tak jsme si pěkně zatrénovali. Dokonce jsem obdržela kytici růží, šampus a příslib striptéra v dalším termíu :-D Po skončení jsem měla ještě chvíli čas a tak jsem se stavila u Lindy a australských štěňátek. Naštěstí jsem odolala, ale měla jsem co dělat, abych domů neodjela s malým čtyřnohým překvapením :-D Tři štěňátka jsou ještě volná, mezi nimi i moje velká favoritka Tanilba Bay alias Táňa - více na www.galibar.com- jízd po D1 není nikdy dost, proto jsme o den později vyrazily s Luckou a Aničkou na neoficiální závody tance se psem do Olomučan u Blanska, které jsme s Luckou posuzovaly. Viděly jsme nové tváře a pěkné výkony a rozhodování, zejména u začátenčíků, nebylo vůbec jednoduché. Celkově to byla fajn akce...

- seminář ve Zlechově se přesouvá na příští rok, termín bude oznámen v dohledné době .)

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT 2012

Tříleté nahánění ze strany ČSMT vyvrcholilo letos, kdy mi produkční volala obden, volala i Lucce, ať mě přemluví a dokonce měla to samé v plánu i s mojí matkou (!!) a po tom, co téměř brečela v telefonu, že jí vedení, kterému ukázala moje videa vyhodí, když do soutěže nepůjdu, jsem to už nevydržela a souhlasila jsem. Samozřejmě jsem měla jiné podmínky, mohla jsem rovnou do 2.kola do Mahenova divadla v Brně, přijelo pro mě auto s řidičem ( na talent jsem si odskočila z tábora v Hrádku) a vystoupení v divadle jsem měla brát jen jako "brigádu" s tím, že když nebudu chtít jít dál, nemusím. Požadavky produkce byly dvě čivavy. Roxy a Dudun přes dusno a vedro, které v Mahenovce panovaly, zacvičily skvěle, Jaro Slávik nadšením rozkvetl téměř v Léto :-D a já byla posléze ujištěna, že už do dalšího kola - čili Velkého třesku nebudu muset. Ovšem všechno nakonec bylo jinak, do Lednice, kde se Velký třesk konal, jsem najednou musela, můj původní plán ( vzít Brandy) mi produkce zamítla (?!), takže se mnou jela jen Roxynka. Co jsem zažila v Lednici, nechci už nikdy více absolvovat.Já a ostatní nebožáci jsme strávili na nohách 26 hodin s tím, že jsme neustále jen na něco čekali, naštvání, které se posléze měnilo v bezmoc, když jsem jen stále dokola slyšela, že už bude natáčení konec ( původní verze zněla do 22 hodin ...končilo se ve čtyři ráno), když nechali všechny soutěžící ve tři v noci nastoupit a hodinu stát na vymrzlé chodbě ve dvouřadu, zatímco se filmový štáb pár metrů ode mě krmil cateringem.... A to všechno kvůli tomu, aby mě porota cca v půl čtvrté ráno konečně milostivně propustila...Měla jsem možnost poznat, jak vypadá takové hledání talentu... Jedná se o předem pečlivě sestavený výběr různých osobností, které si televize sama zve a třeba já už teď mám svůj tip na vítěze a to ne proto, že bych byla Sibylla, ale proto, že ......hm, hádejte. To, co dělá tým kolem ČSMT, je humus. Zesměšňování lidí, kteří jsou mentálně pod průměrem a jsou vytipováni jako vhodný materiál do pole hvězdné pěchoty s tím, že se s nimi udělá rozhovor tak, aby se daný člověk co nejvíc potupil a masa před obrazovkou co nejvíc zasmála, bylo asi to nejodpornější, co jsem viděla. Jedinec na úrovni "Otíka" z Vesničky střediskové není schopný rozlišit, zda ho někdo obdivuje skutečně nebo si z něj dělá legraci a věřím, že pokud se podaří televizi materiál šikovně sestříhat, bude z toho "vtipný" gag pro lidi, kterým dělá dobře smát se idiotovi. Viděla jsem lidi, které si produkce pozvala proto, aby je potom vyhodila a kteří se tam z toho složili. Mně osobně nikdo nic ošklivého neřekl, naopak. Každopádně ČSMT je pro mě zkušenost. Zkušenost, že bych už nikdy, nikdy, nikdy nešla do podobné soutěže, ať by mi za to produkce nabízela kolik by chtěla. ...... Ale abych nevypadala, že jsem obě kola jen nonstop probrečela :-)), tak se našly i světlé chvilky, třeba podpůrný tým v čele se zastrkovači portů za trička byl v pohodě, totéž platí o moderátorech, taky jsem byla ráda, že v Třesku jsem měla parťáka, neb celý maraton se mnou protrpěla i Monika s Arsi, Lednicko-valtický areál je krásný ....... Ale jak říkám, never more.

12.9.2012

zatímco dítka školou povinná si doma mohla užívat poslední prázdninový den, my v neděli 2.září vyrazili do Hrádku nad Nisou na neoficiální dogdancingové závody Král Freestylu. Speciálně otevřená a přidaná kategorie mužů, která přilákala rovnou šest zástupců silnějšího pohlaví, mně jako rozhodčí prodloužila o několik let život a dala zabrat mé bránici. Pánové se se svým údělem poprali skvěle a myslím, že bez bázně a hany můžou vyrazit na "normální" závody. Jaká asi panovala během posuzování atmosféra, se podívejte na fotce :- přidáno Brandy video sestavy v Heelwork to Music z Mistrovství světa 2012 - ZDE

- a ještě celkem obsáhlá fotoreportáž z MS k nalezení ZDE

- Dudun alias Fifinka se na podzim opět objeví na televizních obrazovkách v Ordinaci v růžové zahradě. Dudun se cítí ve filmařském prostředí jako doma a tak si všechna natáčení vysloveně užívá, maskérky si jeho řádění užívají již méně, neboť Daisynka právě líná, takže kvůli jejím bílým chloupkům ulpívajícím na šatech herců a hereček byl již zakoupen odchlupovací váleček .-)

25.-26.8.2012

jsme si s Brandy udělaly "menší" výlet do Ostravy- Zábřehu, kde se konal první ročník Australského mistrovství, tedy závodního klání pro australské ovčáky. Brandy startovala v nejvyšší kategorii ZVV1 ( poslušnost), kde podala velmi dobrý výkon, který jsem jí tentokrát zkazila já. Jak je mým oblíbeným zvykem, během závodu se mi podařilo udělat několi bot - místo 650 gramové dřevěné činky jsem si na aport donesla náš oranžový obedience aport ( naštěstí nám hodná konkurence činku zapůjčila) a při skoku šplhem jsem stále čekala, kdy konečně to áčko povolí a nebude tak strmé. Ovšem sklon u sportovky a u agility je jiný, že....ehm. Nebohá Brandy si tak poprvé vyzkoušela ostrý úhel přímo při závodu a celý cvičák ani nedýchal, když se přes něj škrábala :-D Kromě bodů ua překážky jsme obdržely všude plný počet a to nám vyneslo krásné 2.místo. V neděli mě pak Brandy mile překvapila, když se třemi čistými běhy vyhrála neoficiální agility závod v ktg.pokročilých. Celkově jsme prožily krásný víkend a poznala jsem další fajn nové lidi od australáčků a velké poděkování patří organizátorům celé akce !

15.8.2012

přesně za měsíc, tedy 15.září se uskuteční seminář dogdancingu ve Žďáru nad Sázavou. V případě zájmu se obracejte na pořadatelku : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ( přijímají se již jen náhradníci ).

- Na četné dotazy je do konce srpna možnost si domluvit trénink dogdancingu v Praze. Jedná se o individuální lekce, náplň hodiny záleží na dohodě ( trénink prvků, tvorba choreografie, příprava na zkoušky ...). Budu se vyskytovat nepravidelně, pro domluvu použijte mail.

- už delší dobu slouží sekce Akce kalendáři událostí, kde jsme byli nebo budeme. Kdo by se bál o mé literární skvosty v podobě zápisků z cest nemusí plakat, zůstaly zachovány v pravém horním rohu .-)

prodloužený víkend 3.-5.8. jsem společně s Petrou strávila na Slovensku, kde jsme nejdříve vedly seminář a poté posuzovaly dogdancingové zkoušky. Sešli se šikovní pejsci i páníčci, naše hostitelka Adka se předvedla skvěle a navíc jsme horké dny mohly trávit v bazénu, pobyt u našich sousedů tak neměl jedinou chybičku.


6.8.2012

v úterý jsem se rozhodla, že bych chtěla složit s Brandy zkoušku BH, pročetla jsem si zkušební řád a v pátek jsme vyrazily na tábor pro rotvajlery do ZKO Lomnice nad Popelkou, jehož součástí byly i zkoušky dle Mez.zkušebního řádu. Doufala jsem, že budu moci odkoukat od dříve startujících schéma chůze u nohy, ale samozřejmě jsme šly na řadu úplně první....Brandy složila zkoušku BH na známku Prospěl (57/60 b.). Bod stržený za ovladatelnost na vodítku a dva body za moje povely navíc ( " tady nejste na obedienci, slečno" :-X). Rozhodčí : Jaroslava Mikulecká.

 

21.-22.7.2012

jsme vyrazily ( já, Petra a pět fen) na závody do německého Eringu, kde se konal již pátý ročník mezinárodních závodů v dogdancingu - International DD Nacht Turnier Ering. Specialitou této soutěže je, že se jedná o noční závody - i to nám ovšem nepomohlo k tomu, abysme přijely včas. Čekání pár hodin v kolonách na české straně se postaralo o infarktový příjezd na již probíhající závody. Vše se ale nakonec povedlo k naší spokojenosti - Petra s Megy vyhrály Class 1 a Daisy se svou uklízečskou sestavou zvítězila v Class 3 !! Z mé smečky byla také jediná, kdo startoval, i když jsem s sebou brala celou čtveřici. Následovalo ubytování v mnou oblíbeném Seehotelu Moldan, který se zaměřuje na pobyt se psem, čtvernožcům je tady také vše uzpůsobeno - na obrázku níže můžete vidět psí bazén ( smějí tam i lidi). V neděli jsme si tedy zaběhaly německé agility, vykoupaly psy a pomalu se vydaly zpět do ČR. Fotky najdete TADY.

8.-13.7.2012

jsem se přesunula na druhý tábor, tentokrát do Staré Paky. Opět jsem vyučovala dogdancing, společně s Katkou Veinlichovou a o agility se postrala Petra Haspeklová, která nám také celý průběh pobytu zpříjemňovala více či méně šílenými úkoly při celotáborové hře :-D. A že to byla občas sranda, můžete vidět třeba TADY. Pravidelně docházel také figurant Ota Laušman, jehož si (zejména rukáv) velmi oblíbila Brandy. A abych nezapomněla, hned první ročník se neobešel bez zahraniční účasti - mimo dvou rakouských týmů si přijel potrénovat i sám Antonio Banderas( klik) ! Foto z tábora od různých autorů najdete ZDE.

 

30.6. - 7.7.2012

probíhalo v Hrádku nad Nisou týdenní soustředění agility a dogdancingu, tanec připadl na starosti mně a agility si vzala pod svou taktovku Lucka Smolíková. Neobyčejně záživný týden, zpestřený různými dobrodružnými vsuvkami jako : pravidelné noční bouřky ( na konto toho jsme zažili zajímavou noc -- všichni účastníci v klubovně), bojovka alias hra o přežití, koupání ve společných sprchách na Kristýně a další, nakonec všichni zdárně překonali a myslím, že první ročník se nám parádně vyvedl. Od frekventatnů jsme s Luckou dokonce dostaly výlet do Alp, takže si nestěžuji. Na táboře nechyběl náš pověstný Lucky Dip (FOTO ) , neoficiální závod agility (FOTO) , a dvoje zkoušky (FOTO). Ještě jednou díky všem za skvělou atmosféru, kterou jste dokázali utvořit, rodině Irglů speciální poděkování za grafické služby a Petře Pražákové zase za exkluzivní noc v Krásné Lípě a degustaci džusu z červené řepy :-)). A jak to na táboře asi vypadalo? Koukněte SEM !

23.6.2012

se v Hrádku nad Nisou konal třetí ročník neoficiálního dogdancingového závodu Hrádecký tanečník. Stejně jako loni jsem zasedla v porotě já a Lucka Smolíková a taktéž jsme zde měly s Brandy ukázku dogfrisbee.. Po závodech jsem si na zdejším cvičáku po delší době zaběhala agility s Brandy a na parkur vyrazila i Roxy, která pro tento sport projevila velký talent :-))

- rozhovor se mnou nejen o dogdancingu ( v angličtině) naleznete v evropském časopise Dog Sport Mag, který sleduje všechny větší a velké závody na našem kontinentu. Časopis k prolistování je ZDE

- máme tu na hlídání kamarádky čivavu Eslin, se kterou jsem při té příležitosti natočila video - pár triků : ZDE

 

10.6.2012

se v hale TJ Balkán Praha konaly kvalifikace na Mistrovství Evropy Heelwork to Music & Freestyle, které proběhne na konci září v Praze !! Na kvalifikačky jsem se přihlásila pouze do ktg.Freestyle - s Brandy a Daisy. Protože jsem nechtěla mít opět tři sestavy jako na MS, od heelworku jsem si tentokrát dala pauzu a těším se, že si užiju jeden den jen v roli diváka. Roxy má po úspěchu na MS zase zasloužený odpočinek, takže tentokrát padl los na Duduna. Na kvalifikace se do Freestylu konečně nahlásilo více lidí, takže týmy musely skutečně něco předvést, aby mohly jet reprezentovat. A jak to dopadlo? Brandy startovala jako první a na 1.místě také skončila, Daisy obsadila 3.místo a obě se tak kvalifikovaly na ME ! Rozhodčí : Petra Malá, Andrea Rezková, Lada Šípová-Krejčová

složení reprezentačního týmu na ME 2012 - Freestyle :

Vanda Gregová & All that Brandy Gentle Mate, AUO

Lucie Smolíková & A White Head Tender Flash, BOC

Vanda Gregorová & Anuška Vejvoda Dechristie, čivava

Lenka Erlebachová & Chimney Sweep Aibara, BOC

8.6.2012

aktualizace plánu seminářů do léta 2012, přidán seminář na Slovensku, který bude obsahovat postupové zkoušky i neoficiální závod.

Aktualizace přihlášených účastníků na tábory v Nové Pace i v Hrádku nad Nisou. Zbývají poslední volná místa !

- Roxy, Daisy, Brandy i Litchi mají každá několik nových fotek ve své fotogalerii. Tu naleznete v sekcích jednotlivých psů.

- na výsledek reklamy na pivo Sol, kterou točila Liči na začátku května, se můžete podívat ZDE.

24.5.2012

FCI Mistrovství světa v HTM & Freestyle - od čtvrtka do neděle jsme strávili krásné čtyři dny v rakouském Salzburgu. Při konání Světové výstavy psů se zde konalo i MS dogdancingu, kam jsem jela závodit s Brandy a Roxy. Brandy hájila barvy českého týmu v obou divizích, Roxy ve Freestylu. Po čtvrtečních trénincích se v pátek konalo HTM, kde jsme s Brandy obsadily průběžné 3.místo, následující den se nám ve Freestylu povedlo obsadit dvě první příčky - Brandy byla 1. a Roxy 2. Nedělní finále, kde top 10 týmů z obou divizí znovu tančilo a body se jim sčítaly ještě trochu zamíchalo pořadím, Brandy si v heelworku bronz udržela, ve Freestyle nás přeskočil Thomas Thierry, Roxy se z 2.místa nepohnula. Suma sumárum to dopadlo takhle :

Rozhodčí Donelda Guy /UK/ - head judge, Petra Malá /CZ/, Emmy M.Simonsen /DK/

Brandy 2.Vicemistr světa Heelwork to music

Brandy 2.Vicemistr světa Freestyle

Roxy Vicemistr světa Freestyle

Český tým - Mistři světa ve Freestyle
HTM individual Freestyle individual HTM týmy Freestyle týmy
1. Thierry Thomas & Ubac /FR/ Thierry Thomas & Ubac /FR/ Finsko Česká republika
2. Katja Taminnen & Cabaroo /FIN/ Vanda Gregorová & Roxy /CZ/ Francie Rusko
3. Vanda Gregorová & Brandy /CZ/ Vanda Gregorová & Brandy /CZ/ Rusko BelgieČili myslím, že už to pro nás snad ani lépe dopadnout nemohlo. Nemyslela jsem si, že se mi podaří obsadit příčky hned třikrát. Celkem jsem tedy na MS musela šestkrát na plochu a můj obdiv patří Brandy, která vše zacvičila bez známek únavy a taky Roxynce, co v neděli už usínala ve stoje a přesto mě obě holky podržely a nezklamaly. Hlavně pro Roxy a čivavy vůbec je to fenomenální úspěch, konečně si svět uvědomil, že se s nima dá cvičit :-D. Díky Roxy videu, které koluje po Youtube, mi píše plno lidí a ozvaly se i čivaví kluby z různých koutů zeměkoule, tak uvidíme, zda bude na příštím MS boom malých krys :-D

Videa Freestyle Roxy ZDE, Brandy ZDE , fotogalerie ZDE , povídání bude ZDE

Ještě bych chtěla poděkovat (nejen) českému týmu za soudržnost během celého MS, Maršálovým za zpříjemňování pobytu a jejich servis a všem přátelům i neznámým lidem za gratulace.

 

16.5.2012

O víkendu jsem zavítala na Vysočinu na Výcvikový víkend pro krátkosrsté kolie, kde jsme měly s Brandy na starosti výuku dogdancingu. Trochu jsem podcenila předpovědi meteorologů a nevěřila jsem, že by mohla nastat zima. Leč stalo se a tak jsem díky kombinaci chladného podnebí a nedoléčeného krku přišla v průběhu dvou dnů o hlas :-D. I tak jsme si tuhle akci ale moc užily, Brandy sice není kraťanda, ale myslím, že jako černá ovce se vůbec necítila a já poznala plno nových fajn lidí. Všude byla pohoda, takže to byl pro nás takový relax, opekli jsme si buřty, pokecali v místní klubovně...:). Doufám, že náš seminář byl aspoň trochu přínosný a zlákaly jsme nějaké šikovné kraťandy k tomu, aby se dogdancingu začaly věnovat více. Taky bych chtěla poděkovat Pepině a vůbec celé Rašilovovic rodině za celodenní servis, nocleh, jízdu na koni a tak :)) Fotky z víkendu můžete viděz TADY a TADY, dokonce je i VIDEO, na začátku máme krátkou improvizační ukázku dogdancingu.Autorkou snímků níže je Hana Outratová.- no a v neděli dopoledne jsme musely Ranch Hlubokou cestu opustit, i když mě to mrzelo. Vyzvedla mě Petra, která cestu i přes mou zmatenou navigaci zvládla bez bloudění a plynule jsme pokračovaly dál, směr Morava. Užila jsem si tak opět můj oblíbený autodrom na D1... V Herolticích u Tišnova se konaly dogdancingové zkoušky, které jsme posuzovaly. Já měla na starosti Freestyle a Dances with dogs. Startovní pole čítalo na 45 zkoušek, úmrtnost byla opět poměrně vysoká (výsledky ZDE ), chyby přičítám zejména neznalosti zkušebního řádu :-(. Každopádně několik hodin sezení ve studeném větru mě dorazilo, takže opravdu nemluvím, ale žiju(zatím) .....

- Roxy, Daisy, Brandy i Litchi mají akutualizovanou fotogalerii, pokud chcete vidět více, trochu se pohrabte na našem Rajčeti TADY

6.5.2012

minulý víkend opět patřil pejskům, sobotní den jsem trávila na natáčení reklamy. Produkce si na filmování vybrala Litchi a ta ho zvládla výborně i přes neustálý ruch a akci trvající do pozdních nočních hodin. Reklama na mexické pivo Sol je určena na jihoamerický trh, na Litchi tak budou v TV koukat drogoví baroni, Mayové a Esmeralda :-D- v neděli jsem pro změnu vyrazila do Teplic na neoficiální dogdancingové závody Roztančená hvězda. Spolu s Petrou Malou jsme zde působily jako rozhodčí. Chtěla bych moc pochválit organizátory akce za perfektní servis i plynulý průběh závodů. Také jsem měla možnost vidět několik nadějných nových tváří. Po skončení závodů se zde ještě konaly postupové zkoušky, které jsem také částečně posuzovala. Jako doprovod jsem měla s sebou Brandy, celé závody poctivě sledovala a dle jejích slov se jí v Teplicích také líbilo :))

26.4.2012

fotky z vystoupení s Brandy v pražském Clubu Atelier ( místní znají možná pod předchozím a peprnějším názvem - Prdel :-)) Prvenství největšího psa na akci přebrali Brandy výmarští ohaři moderátora Petra Zvěřiny, ale jelikož se Brandy cítí mezi pražskou smetánkou více než dobře, dlouho ji to nermoutilo :))- a ještě jedna fotka z dalšího vystoupení, tentokrát na Novoměstské radnici, opět v Praze a opět s Brandy. Představení pro sjezd novinářů z různých koutů světa jsme musely na přání pořadatele speciálně připravit po vizuální i audio stránce, aby tématicky zapadlo do charakteru akce. Ale ani to nebyl problém a doufám, že nyní novináři k typickým znakům Czech republic budou kromě piva, hokeje a siluety Pražského Hradu počítat i dog dancing :-D-ráda bych se někdy dočkala nahrání naší sestavy z Crufts na můj vlastní Youtube kanál, protože mi video ale jistá nejmenovaná osoba není schopna poslat, můžete na naší sestavu kouknout alespoň tady, viz níže :CRUFTS INT.FREESTYLE 2012 - VIDEO ZDE

10.4.2012

31.března se v BC hale Sparty Praha konal druhý ročník Heelwork and Freestyle Show. Povinný byl výběr hudby, která musela spadat do období 80. nebo 90.let. Neměla jsem příliš času na trénování nových sestav, přihlásila jsem tedy pouze Brandy do heelworku. Posuzovaly Petra Malá, Andrea Rezková a sympatická švýcarská rozhodčí Claudia Moser. Brandy v heelworku s pěkným náskokem obsadila 1.místo. Po skončení závodu jsem ještě absolvovala schůzku rozhodčích a potom hromadné posezení s Caludií v restauraci, kde jsem využila příležitosti popovídat si s ní o evropském dogdancingu...- fotky z vystoupení na společenském večeru v Kulturním centru v Chebu, kde jsem předváděla dogdancing s Daisy a Brandy. Naše vystoupení měla velmi milý divácký ohlas a celkově jsme zde strávili fajn večer. Děkuji Aničce za doprovod a psychickou podporu během cesty po opuštěné rychlostní silnici do Chebu, kde jsme za celou dobu nepotkaly skoro žádná auta :o)- přidána pozvánka na tábor s agility a dogdancingem, které se uskuteční ve dnech 30.6.-7.7. v ZKO Hrádek nad Nisou. Kromě mé maičkosti (agility bych si opravdu vyučovat netroufla :-) ) bude na táboře působit i Lucka Smolíková. Zatím je naplněna asi polovina kapacity, čili kdo má zájem, může kouknout na podrobnější informace TADY. Součástí tábora budou i 2x postupové zkoušky.

29.3.2012

minulou neděli jsem se účastnila dogdancingových závodů a postupových zkoušek v areálu Školy psích sportů v Horních Počernicích. Neoficiální závody s názvem Freestyle Dog jsem jako rozhodčí posuzovala spolu s Petrou Malou, následně jsem posuzovala i část dogdancingových zkoušek, kterých jsem se také na konci zúčastnila. Roxinka nezklamala a zkoušku MD3 jsme složily na známku Výborně, Roxy tak dosáhla na zisk dalšího titulu, a to Master of Dogdancing A. Při závěrečném vyhlašování výsledků přišla řada i na Brandy, která dostala luxusní pelíšek a další dary od Školy psích sportů za naše umístění na Crufts, jménem DDCCR nám poděkovala i Petra Malá. Díky za natočení naší zkoušky patří tetce Derežićovic, fotky jsou od M.Irglové a P.Maršála.

Roxy - zkouška Musical Dressage 3 - (45/53 b.) Výborně, dokončen Master of Dogdancing A , video ZDE

17.3.2012

jsme zpátky doma z výpravy do anglického Birminghamu, kde jsme s Brandy reprezentovaly Českou republiku na závodech International freestyle na Crufts, který patří mezi nejprestižnější a největší psí akce na světě. Náš první start na těcho závodech nám vynesl hned 3.místo, což považuju za velký úspěch !! Chtěla bych poděkovat všem svým přátelům a známým za podporu, fandění, gratulace a blahopřání. Naším sponzorem byla firma Royal Canin !!! Pro další výběr pokračujte kliknutím na nadpis pod fotkou.Crufts International Freestyle Final

rozhodčí : Richard Curtis (UK), Kath Hardman (UK), Michelle Dodson (UK )

1. Thierry Thomas & Ubac , FRANCE - 24,73 bodů

2. Heather Smith & Moonlight Magic Dancer , SCOTLAND - 24,73 bodů

3. Vanda Gregorová & All that Brandy Gentle Mate, CZECH REPUBLIC - 24,60 bodů

Podrobný rozpis našich bodů od jednotlivých rozhodčích :
Rozhodčí Content / Obsah Accuracy / Přesnost Interpretation / Interpretace
Michelle Dodson 9,00 9,20 8,90
Richard Curtis 8,70 8,10 8,40
Kath Hardman 7,10 7,60 6,80*
CELKEM 24,60 bodů

*nemám ve zvyku zpochybňovat rozhodnutí rozhodčích, ale vzhledem k tomu, že jsem s Brandy za Interpretaci obdržela od K.Hardman úplně nejméně bodů ze všech závodníků v soutěži, čekám na její vyjádření, co ji vedlo k tak citelné bodové ztrátě, která nás odsunula "až" na třetí místo.

Crufts - report z akce Crufts - video( začínáme 1 hod :11)


Crufts - fotogalerie Crufts - celkové výsledky

7.3.2012

uplynulý víkend byl velmi náročný. V sobotu jsem nejprve společně s Luckou vystupovala na dětském karnevalu v Praze, kde kromě ukázek dogdancingu byla následně možnost pro děti se s pejsky profesionálně vyfotit.Na akci se mnou byla Daisy, která je velmi společenská a má ráda veškerý lid.- ten samý den večer se v divadle U22 Bolka Polívky, taktéž v Praze, konalo slavnostní vyhlášení ankety Kynolog roku 2011. S Brandy jsme se za kategorii dogdancing umístily na 1.místě ! Děkuji všem, kteří nás podpořili. Večerem vtipně provázel moderátor Vladimír Kroc.Tato akce byla velmi příjemná, potkala jsem zde různé přátele a věřím, že do příštího roku pořadatel vychytá poslední mušky ( např. nesmyslné množství kategorií v sekci ZKO ). Fotky níže jsou od V.Škardy.- v neděli pak následovalo velmi brzké vstávání a cesta do Březolup, městečka ležícího mezi Zlínem a Uherským Hradištěm, kde se konalo již druhé kolo semináře dogdancingu. Doufala jsem, že spánkový deficit doženu ve vlaku, ale nebylo mi souzeno :-)) Semináře se účastnilo celkem 12 pejsků, asi největší kuriozitou byl tančící clumber španěl Vojta :-). Doufám, že akce se vydařila a kurzisté si odnesli nové informace. Do Březolup se vydáme opět na podzim. Za perfektní organizaci patří poděkování Martině Mastilové.- také se podívejte do sekce Semináře a kurzy, jsou tam připravované akce !!!

5.3.2012

společné venčení s Kamilinou smečkou. Podívejte se na labradora Barona, který v květnu oslaví 16 let !

23.2.2012

V sobotu Roxy tančila na Pejskařském plese v Liberci :

 - a v týdnu jsme s Luckou Smolíkovou navštívily fotoateliér Renaty Hofmann, která nám pořídila krásné snímky. Čtyřnohou část zastupovali Angel, Daisy a Roxy.Výběr z fotek ZDE !

13.2.2012

11.února se v prostorách Školy psích sportů v Praze konaly letošní první dogdancingové závody s názvem Super Dance Dog. Na závody jsem se těšila, i když jsem se jich sama se svými psy neúčastnila a tak jsem si mohla po dlouhé době užít roli diváka. Po vyhlášení výsledků (mimochodem, došlo zde také konečně k vyhlášení Dogdancing týmu roku 2010, kde jsme společně s Luckou skončily shodně na 1.místě ) následovaly postupové zkoušky, které jsem částečně posuzovala (divize F a HtM), ale hlavně jsem měla v plánu konečně složit poslední zkoušku, která nám s Brandy chyběla pro splnění titulu Champion of Dogdancing (CoD) - DwD 3. O této zkoušce se hodně mluví, ale zárověň ji nikdo pořádně neviděl, proto mi na klidu rozhodně nepřidalo, že všichni čekali, co předvedeme a že jsme šly s Brandy na řadu úplně poslední. DwD 3 je dle mého názoru nejtěžší - nejen pro psa, ale hlavně pro psovoda. Každopádně tři různé taneční styly jsem nakonec přežila, ale rozhodně jsem ráda, že to mám z krku :-D. Brandy tedy DwD 3 splnila na Výborně a jako druhý pes v ČR získala titul CoD. Potom jsem také nastoupila na zkoušku MD 3 s Roxy, která ráno vstala očividně levou packou a pěkně odbyla chůzi do strany, zkoušku si tedy příště zopakujeme. A nakonec mi velkou radost udělal Dudun, který cvičil dost naspeedovaně a výsledkem byla DwD 2 složená na Výborně . Zkoušky nám posuzovaly Petra Malá a Andrea Rezková. Celou dobu mi akci zpříjemňovali přátelé, kterým děkuju za skvěle strávený den a za gratulace.

Brandy - zkouška Dances with Dogs 3 ( 94b./ 99 b.) - Výborně, dokončen titul MoD D, dokončen Champion of Dogdancing ! VIDEO

Daisy - zkouška Dances with Dogs 2 ( 67 b./ 72 b.) - Výborně VIDEOFOTOGALERIE foto pan Maršál

 

5.2.2012

v sobotu jsme se s Litchi vydaly do Brna na Mezinárodní výstavu psů. Podle venkovních teplot jsem měla dojem, že místo v moravské metropoli se nacházím na Sibiři, naštěstí haly byly příjemně vytápěné. Litchi si odbyla svou výstavní premiéru ve třídě dorostu, kde byla posouzena Ing.Leošem Jančíkem. V kruhu se jí líbilo (možná až moc :-)) ). Obdržela známku Velmi nadějná 1 a následující posudek :

"9 měsíční fenka, korektní hlava, korektní nos, nůžkový skus, výborná stavba těla, hrudník se vyvíjí, dobře se pohybuje, temperamentní, srst standartní"

Následující snímky jsem zároveň fotila + přidržovala Litchi = správný výstavní postoj si domyslete :-D

25.1.2012

v pátek jsme s Roxy měly předtančení na desátém ročníku Plesu kynologů, který se konal v hotelu Avanti v Brně.- fotky Brandy a kelpiáků z procházky na Letné naleznete ZDE, fotila Veronika Maryníková

15.1.2012

S Brandy jsme byly nominovány do ankety Kynolog roku za kategorii dogdancing. Pokud chcete, můžete nám poslat hlas.Po kliknutí na obrázek níže se dostanete do hlasování. Děkujeme :- pro všechny zájemce ohlašuji, že 4.března se bude konat seminář dogdancingu v Březolupech. Informace TADY

10.1.2012

dnes dosáhla návštěvnost našich stránek 30.000 lidí. Pokud se přihlásí třicetitisící šťastlivec, dostane soukromou lekci dogdancingu na Žižkově zdarma !! :-D

8.1.2012

s chutí do toho a půl je hotovo .... Na mých stránkách bývá zvykem bilancovat minulý rok, protože se mi ale opravdu nechce, tak v kostce : V roce 2011 jsem se účastnila několika závodů dogdancingu jak v ČR, tak v zahraničí . Defacto všechny tuzemské soutěže pro nás byly úspěšné, v březnu na Heelwork and Freestyle Show vyhrála Brandy heelwork a Roxy freestyle, v červenci jsem se s Brandy kvalifikovala na letošní Crufts za ČR a později jsme na MČR vyhrály všechny divize, do kterých jsme se přihlásily, Roxy se zde stala vícemistrem v Musical dressage. Brandy také vyhrála mezinárodní závody v Rakousku a Mistrovství DD v německém Dachau. Splnila jsem také 5 dogdancingových zkoušek vyšších stupňů, Daisy splnila Freestyle 2, Roxy pak Musical dressage 2, Freestyle 2, Dances with dogs 2 a Freestyle 3, všechny zkoušky se nám povedly na výborně. Brandy dále vyhrála jedny závody v poslušnosti (ZZO) a jedny v dogfrisbee ( Brněnské psí dny). Čivavy nezahálely po mediální stránce, letos je uvidíte v seriálu Špačkovi v síti času, natáčely reportáž pro Prima Víkend a pro TV Metropol.Měla jsem během roku různé předváděčky se všemi psy, tančily jsme ve školkách,v cirkuse, na maturitních plesech, na MR dogfrisbee, firemních večírcích s panem Kornem :o)) ,v Národním domě pro společnost Royal Canin a konec roku jsme měly taky služební, Brandy na Silvestra vystupovala v hotelu Crown Plaza, někdejším slavném Internacionálu z filmu Pelíšky. Já jsem vedla několik seminářů v různých koutech ČR i mimo ni ( SR,Francie, Německo) - doufám, že se mi pro dogdancing povedlo nadchnout další blázny .) Posuzovala jsem dvoje neoficiální závody dogdancingu a několik postupových zkoušek a v neposlední řadě jsem si pořídila třetí čivavu Litchi a taky jsem se nerealizovala jen u psů, ale o tom přeci jen někdy příště :)

Zároveň nám rok 2011 přinesl smůlu, když mou účast na ME zhatila v poslední chvíli porucha na autě a taky jsem měla jednu chvíli velkou chuť úplně přestat, protože momenty jsou někdy náročné a já jsem nervák :))

Těžko říct, co si přát od roku 2012. Nejsem na předsevzetí a nejsem na plané řeči, které je snadné publikovat, ale už horší plnit. Co a jak se nám povedlo a bylo-li "plánování pětiletky" úspěšné, si povíme zase hezky za rok .-)

- zatím se můžete kouknout na video Litchi na půl roce : ZDE

Roxy - MČR dogfrisbee Nymburk | Brandy-cirkus Jung | Daisy - Den otevřených dveří MŠ | a jen tak :)