30.11.

Litchi si v Horních Počernicích opravila zkoušku Musical dressage 1 na známku Výborně (25b.), posuzovala nás rozhodčí Anna Říhová.

17.11.

MČR Dogdancingu, Praha

Historicky první Mistrovství České republiky dogdancingu, které se konalo jen ve dvou divizích : Heelwork to Music a Freestyle. Sloučení divizí mělo na svědomí kvalitně zaplněné startovní pole - v HtM se představilo 11 týmů a ve Freestylu 19. Startovala jsem pouze s Brandy, která obě divize vyhrála a na konto si tak připsala rovnou double mistra ČR .-)). Sestavy jsme měly stejné jako na Mistrovství Evropy, ve Freestyle si Brandosaurus opět trochu vymýšlel, myslím, že za chvíli si otevře vlastní kurzy dogdancingu :-))

14.11.

Domlouvání, plánování, potom pár hodin natáčení ve studené Stromovce - a světlo světa spatřilo naše první "pořádné" video. V hlavní roli Brandy a její triky. Koukněte se ZDE ! Skvělou práci na klipu odvedla Anna Postnikova .)

25.-28.10.

Luxusní prodloužený víkend jsme si užili v podhůří Jeseníků. Seminář dogdancingu, aneb Tanec s vlkem, zde skvěle zorganizovala Jiřina Sedláčková. Já jsem byla pozvána jako jedna z instruktorek. Na Bozeňově bylo opravdu krásně.Průzračné rybníky, hluboké lesy a absence mobilního signálu. Tuto romantiku narušila jen změna času, která proběhla o víkendu a díky které jsem prohrála sázku s Katkou. Nebyla jsem si totiž jistá, jestli si můj telefon hodinu sám změní nebo ne :)). Každopádně na tréning svých svěřenců jsem se dostavila včas a myslím, že celý víkend, završený dogdancingovými zkouškami, si všichni náležitě užili. Cvičilo se, vysvětlovalo, promítalo a povídalo. V neděli odpoledne se konal výlet na Mírov pro otrlé, jelikož nám nějak nevyšly propočty a tak jsme sice opravdu skončili před branami slavné věznice, ovšem za tmy a deště :-D Díky kladným ohlasům se nicméně na další soustředění můžete těšit koncem března, na tom samém místě a opět se změnou času .)

19.-20.10.

Na mezinárodní závody dogdancingu v německém městě Siek jsem vyrážela jaksi omylem. Nejdříve jsem si vsugerovala, že jsou nějakých 300 km od hranic a když jsem zjistila, že vzdálené jsou více než dvojnásobně ( u Hamburku), bylo pozdě bycha honit. Na(ne)štěstí jsem se akorát vyhrabala ze zákeřné řecké chřipky, takže jsem se celou cestu litovala a Katka sice nadávala, ale vše odřídila :-D. Původně jsem chtěla oprášit Roxinku, ale pořadatelka mi oznámila, že mají málo přihlášených v Class 3 a proto budou tuto kategorii rušit - karta tedy padla na "wild child" Litchi, která si doma roste víceméně jako dříví v lese. Ličounův první start ale dopadl dobře. Vyhrály jsme Class 1 a Litchi dokonce získala největší počet bodů celých závodů. Jako bonus se čivavy proběhly kolem ledovcového jezera ve Schwerinu a já zjistila, že má tuzemská kreditka je mezinárodní :-D

3.-8.10.

Athény, Řecko

Na pozvání řeckého Kennel klubu jsem odlétla s Brandy na několik dní do Athén, abychom zde na 2x CACIB Dog Shows předvedly dogdancing a vůbec poprvé tak představily tento sport zdejší široké veřejnosti. Byl to náročný a jedinečný výlet, takže jsem po letech vzkřísila své spisovatelské kvality a deníček z cesty máte ZDE.

27.-29.9.

Open European Championships HtM & Freestyle, Burgum (NL)

!! BRANDY VICEMISTR EVROPY VE FREESTYLE & 3.MÍSTO V HEELWORK TO MUSIC !!

Mistrovství Evropy jsem se zúčastnila se dvěma psy - Daisy ( Freestyle) a Brandy ( HtM i Freestyle). Letošní rok byl ve znamení rekordů - účastnilo se 15 států ( včetně Japonska) a téměř 100 závodících týmů !!! Jak se nám v Holandsku dařilo si můžete přečíst v minireportáži níže :-)

27.9.- pátek

Jízda přes noc ve složení Lucka, Leoš, já a dorážíme na místo konání, do městečka Burgum ve Frísku. Z auta jsme vyskočily rovnou na trénink, před námi měl tréninkový čas na ploše vyhražen ruský tým, který nám zabral i přípravný ring a pobyl si tam dvakrát tak dlouhou dobu - no, nic výjimečného u tohoto státu :-(. Lucka, Danča, Šimona a já ( = české družstvo) si zkoušíme plac, místo klasického koberce je povrchem něco jako umělý trávník, některým psům klouže. Já trávím ještě čas se správným štelováním své rekvizity na nedělní frýstajl - televize, čili kam ji postavit, aby na ni všichni porotci dobře viděli ( viz. problém na Crufts). Potom odjezd na ubytování v malebné vesničce s názvem, který jsem si dodnes nedokázala zapamatovat :-D

28.9.- sobota

První den jsou na řadě heelworky. Já a Brandy jdeme s pořadovým číslem 39 až ke konci startovního pole, mám tedy čas sledovat ostatní a díky pořadatelům, kteří udělené body ihned promítají na velkoplošnou obrazovku taky vím, kolik kdo dostal od rozhodčích. Naše sestava je tentokrát na známou píseň Wouldn't it be loverly z muzikálu My fair lady. S Brandy se nedá na heelworku moc co zkazit, je to spolehlivá holka a tak se vyšvihujeme na průběžné druhé místo ! Po skončení 1.kola je chvíli pauza a pak nastupuje TOP 10 na finále. Jdeme hned jako druhé, Brandy se mi zdá už unavená ( já jsem taky) a tak se posouváme o jednu příčku níže a získáváme bronz. Ostatně, jak je naším dobrým zvykem :-)) ( MS 2010, M2 2012, ME 2013).

29.9. - neděle

Hádejte, kdo byl vylosován jako úplně první startující z téměř padesátimístného pole? Ano, nebohý Dudunek ! Daisy má navíc ještě falešnou březost ve své nejlepší fázi, takže jsem opravdu zvědavá, jak naše zlatokopská sestava dopadne. Nakonec to jakž takž jde, ale Daisy umí podávat i lepší výkony, navíc se zasekne u obcouvání kolem vědra a kouká na mě, že tento povel nikdy neslyšela ( mlíko na mozku?). Později, když jsem obdržela scoresheety, jsem zjistila, že jednotlivé známky od rozhodčích se u Daisy lišily až o šest bodů. To je docela úlet....S Brandy jsem nestihla nacvičit novou sestavu, a tak si bereme naši "TV routine" z letošního Crufts. I když Brandy trochu zlobí, dostáváme se, stejně jako včera v HtM, na průběžné druhé místo !! Odpolední finále TOP 10 už je pro mě utrpením, protože jsem grogy a myslím, že Brandy na tom nemůže být jinak. Nicméně sestava se nám povede lépe než ráno a 2.místo zůstává naše! Brandy se tak mj. stává nejúspěšnějším psem celého mistrovství.

CELKOVÉ VÝSLEDKY :

Heelwork to Music :

1.Anja Christiansen & Feahunden's Queeny Las (DK) 55,13 b.

2. Olga Kuzina & Almond Chokolat S chernoy vody (RUS) 53,97 b.

3. Vanda Gregorová & All that Brandy Gentle Mate (CZ) 53,60 b. VIDEO

Freestyle

1. Marina Novoselova & Funnewf Gloria Day (RUS) 54,17 b.

2. Vanda Gregorová & All that Brandy Gentle Mate (CZ) 54,03 VIDEO

3. Monika Olšovská & Arsinoe Z říše Wa (SK) 54,03 b.

20. Vanda Gregorová & Anuška Vejvoda Dechristie

22.9.

Roudnice nad Labem

Roxy asi jako první čivava v historii na FCI Mistrovství světa IPO ! Ale ne, nesoutěžily jsme, jen jsme služebákům z různých koutů světa ukázaly, jak se tancuje :-)). Kromě Roxy měla vystoupení i Brandy, obě holky sklidily velký potlesk.

21.9.

Praha-Vinoř

S Brandy a Daisy jsme zatančily na 8.ročníku charitativní akce Sen zvířat. Jedná se o největší umisťovací výstavu psů a koček v ČR a já jsem ráda, že se mi po letech zase povedlo sladit program tak, abych na Snu mohla vystoupit. Krásné fotky pochází od Jakuba Antoše :

24.-31.8.

Výcvikový tábor Zbraslav- Začít trénovat lidi jeden den ráno ve středních Čechách a odpoledne už na jižní Moravě dokáže jen málokdo :-D Hned z Berouna jsem se totiž přesunula na (nejen) tábor pro australské ovčáky do Zbraslavi u Brna. To nejlepší na konec, čili poslední sprnový týden jsem si opravdu užila. Takže díky : organizátorce Denise Řehákové za hladký průběh celého tábora, mým cvičencům za to, jak byli šikovní, holkám za matche v Party Alias, Denče s Dorkou za taxík, a pokoji č.18 za to, že byl v jiné budově a já mohla klidně spát :-D Byli jste všichni super a příští rok zase !

20.-24.8.

Tábor agility a dogdancingu Beroun - Tanec jsem měla na starosti já a agility vedla moje "sestra" Aneta Grygarová. Jednalo se o vydařený zkrácený týden plný cvičení se psy, který narušovaly jen ohavné sprchy v kempu a ještě ohavnější správce :)). Nicméně všichni přežili ve cti a ve zdraví ( doufám) :-D. Skupinku dogdancingářů a pár zběhlých agiliťáků nám vyfotila Veronika Rákosová :

16.8

V srpnu vyšel časopis Top Class, ve kterém si Litchi užila své okamžiky slávy, byla zvěčněna v náručí Vicemiss Lucie Smatanové a v blízkosti náhrdelníku Cartier :-D. Litchi si této příležitosti moc nevážila a více než samotné focení se jí líbilo pobíhání po showroomu a otravování přípravného týmu :-)

4.8.

Aktualizace kalendáře. Bohužel kvůli natáčení s Brandy, které bude nepravidelně probíhat až do prosince, se oba zahraniční semináře přesouvají na příští rok. Přidány propozice na seminář v Bozeňově-Dolním Bušínově, jehož součástí budou i postupové zkoušky. LAST MINUTE : Na tábory v Berouně i ve Zbraslavi u Brna se uvolnilo vždy jedno místo! Více v Nabídce.

14.-19.7.

Hned z Brna jsem ( s mezipřistáním na přibalení čivav) opět zamířila do Staré Paky na druhý táborový turnus, který byl tentokrát jen o dogdancingu a co se týká počtu lidí, byl mnohem komornější. Počet účastníků jsme plánovaně omezili a to se ukázalo jako dobrá volba, jelikož na táboře vzniklo něco jako jedna velká rodina :-) Zábavy jsme si užili dost, od Katky se všichni přítomní dozvěděli, co říkám, dělám a co si myslím :-D a konečně se podařilo vyfotit mystickou lamu. Možná to tak nevypadá, ale mezitím jsme se věnovali tréninku dogdancingu a občas mezi nás zavítal figurant Ota, který ve středu provedl i seminář stop. Brandy si tedy opět mohla zakousat. Za tábor jedno velké díky a nashle příětí rok .-)

VIDEO BRANDY OBRANY

VIDEO HUMAN DOGDANCINGU :-) ( zvukové projevy Katky included :-))

 

13.-14.7

Brněnské psí dny

S krátkým (bohužel velmi doslova) mezipřespáním v Praze jsem z tábora pokračovala plynule do Brna na Brněnské psí dny. Měla jsem zde na starosti posuzování trick doggingu, ukázku dogdancingu a navíc jsem se přihlásila na dogfrisbee. Co se týká počasí -nepoučila jsem se oproti předloňsku a opět jsem podcenila zákeřné moravské slunce. Oakoval se tak scénář z roku 2011, kdy jsem přijela v bundě a mikině, abych se postupně začala víc a víc svlékat, posléze zalézat kamkoli do stínu a finálně se parádně spálila. Tato mise byla i tentokrát splněna a tak se mi podařilo vypálit si obrys trička a tříčtvrťáků, takže částečně připomínám vařeného raka a částečně albína :-D Abych se přestala věnovat jen sobě - nebohé Brandy jsem v sobotu zazdila dogfrisbee, když se mi po třetím hodu úplně zatmělo a do konce sestavy ( nejdelší dvě minuty v mém životě) jsem se zmohla na házení kamsi a ještě špatně. Jak umím improvizovat v dogdancingu, tak ve frisbee opravdu ne.... Na tento exces jsem naštěstí poměrně brzy zapomněla, zejména když jsme si vyrazili večer do restaurace :-D a navrch jsme večer s Petrou vyhrály 1.kolo v Can jamu (hod disků do barelu), což by do nás asi nikdo neřekl( nejméně pak já :D). Druhý den bylo ještě větší vedro a já jsem litovala psy, jejichž psovodi neměli dost soudnosti a mořili je na přímém slunci, i když bylo vidět, že zvíře už nemůže. Já si v klidu odposoudila trick dogging, Brandy odhlásila z 2.kola frisbee, aby jí zbyly síly na ukázku, před vyhlášením jsme zatančily (video ZDE) a pak hurá domů ....aspoň na pár hodin .-)

abych nezapomněla : Díky papparazzi Petře mám opravdu důkladnou fotodokumentaci, kterak se pohybuju po areálu. S igelitkou, s mobilem, s brýlemi, bez brýlí.....Naštěstí se Peťe tentokrát nepovedlo vyfotit už nic horšího :-D

 

7.-12.7.

První turnus výcvikového tábora ve Staré Pace byl ve znamení agility, které si vzala pod taktovku Bára Šťouračová, obran - neúnavná práce Oty Laušmana a dogdancingu, jenž jsem měla na starosti já. Samozřejmě nesmím zapomenout na vládce celého tábora, alias Vůdce :-D Počasí nám vyšlo téměř parádní a doufám, že účastníci si tábor užili minimálně tak, jako já. Bohatá fotodokumentace je přímo na stránkách LVT : www.tabor-sp.weebly.com

 

29.6.


Do třetice všeho dobrého, v neděli jsem hodnotila týmy na závodech Holiday Dance v Horních Počernicích. Tak, papírování už bylo dost a teď je zase čas na trochu té aktivní činnosti - odjíždíme na tábor, tak se tady mějte :-)

22.6.

Posuzovala jsem dogdancingovou soutěž Hrádecký tanečník, která se již tradičně konala v ZKO Hrádek nad Nisou. Po vyhlášení výsledků a předání cen jsem vytáhla na obrany Brandy a kromě ní novou naději a horkého favorita na MS IPO - krvelačného Duduna !

 

15.6.

Byla jsem pozvána jako rozhodčí na neoficiální závody dogdancingu Ráječko-Adamovský pohár. Název závodu nám na začátku způsobil menší potíže, když jsme suverénně dorazili k zamčenému cvičáku v Adamově. Po telefonátu pořadatelce jsem zjistila, že na nás všichni už čekají - ovšem na cvičišti v Ráječku :-D. Nakonec se přes počáteční faux pass zadařilo a já zasedla do křesla pro rozhodčí. Je pro mě vždy osvěžením spatřit nové týmy a jsem ráda, že dogdancing se na Blanensku opět začíná oživovat. Dokonce zde roste mladá nadějná generace - na závodech zastoupena předškolákem Kubou, který téměř profesionálně zatančil s borderkou Betty. Po odposuzování závodů jsem využila možnost nechat Brandy zakousat na místního šikovného figuranta. Poté následovaly ještě postupové zkoušky, které jsem taktéž posuzovala. Na závěr patří dík Zuzce Jakubcové, jakožto hlavní organizátorce, za příjemně strávený den.

 

10.6.

Avizovaná reklama pro GE Money Bank, kterou jsme natáčeli před odjezdem do Itálie, je tu. Brandy si účinkování jako profík užívala, nejvíce aportování klacku :). Reklama je dokonce interaktivní, takže dívat a hrát si můžete na odkazu, který je TADY !!!!


Projekt Pes

Brandy si užila opravdu nevšední roli vodní pohonné síly :-D Jak k tomu došlo? Sestřenka studuje na Technické univerzitě v Lberci architekturu a když dostali zadání závěrečné ročníkové práce, která spočívala ve výrobě plavidla, které se musí bez pádla přemístit z bodu A do bodu B s jedním člověkem na palubě, bylo to jasné. Anča je, jak už je u nás v rodině plné exotů zvykem, líná a geniální zároveň, takže vznikl Projekt Pes, rovnající se ručně sestrojená lehká loďka, kterou potáhne plavající Brandy na postroji. Generální zkoušku, zda bude tato idea fungovat i v realitě, jsme podnikli za největších dešťů na vodní nádrži Džbán. Pak už bylo jasné, že do toho jdeme:-)). Brandy si tedy následně užila den mezi architekty na Harcovské přehradě, plavala, tahala, nosila všem míčky a somrovala jídlo, takže z jejího pohledu asi perfektní den :-D. Doufám, že Brandy dopomohla zdárně ukončit ročník. Ještě pár takových projektů a možná sama dostane titul Ing.Arch :-D .Pár fotek z přípravné plavby s Vojtou č.1 a Vojtou č.2 je tu :

30.5.

Víkend plný dogdancingu 24.-26.5.

Od pátku do neděle jsme ve Staré Pace pořádali víkendovku dogdancingu, kde se tentokrát sešla skvělá parta cvičících týmů, které od dobré nálady nedokázaly odradit ani teploty, připomínající spíše než nastupující léto předpisovou zimu. A tak se cvičilo, tančilo, promítalo, vysvětlovalo... Nejodvážnější jedinci spali ve stanech, my, méně odolní v klubovně a ti nejchytřejší v okolních penzionech :-) V sobotu jsem si s Brandy sithla odskočit do nedalekých Lázní Bělohrad, kde jsme svým vystoupením otevřely lázeňskou sezonu, letos pod názvem Zlatá éra lázeňství. Pak následoval krátký vstup pro Český rozhlas ( já mluvila a Brandy štěkala :-D ), jehož štáb díkybohu bivakoval v komplexu Tree of life ( konečně sucho !) a po návratu do Paky si Brandy za odměnu mohla zakousat. Obrany ji moc baví, i když se na ně téměř nedostaneme. Anet nám ale aspoň zpracovala krásné video a Iveta zase nafotila krásné fotky, takže díky, holky ! V neděli jsem pak za vydatného deště odposuzovala zkoušky a neoficiální závody a hurá domů, do sucha a do tepla :-)

Video Brandy obrany Foto Brandy obrany Foto z víkendovky

 

18.5.

Postupové zkoušky Horní Počernice

Kovářova kobyla chodí bosa, aneb jak jsem před zkouškou zjistila, že Litchi vlastně asi nemá pivot :-D. S poskakujícím Ličounem to není zrovna jednoduché, čili jsem na to šla šalamounsky, pivot otočila na ruku a čekala, jak to dopadne :)) No, zkoušku máme...O prsa na VD. Litchi - zkouška Musical Dressage 1 (23/27 b.). A pivota už pilujeme :))

 

9.5.

Sotva jsem se stačila vzpamatovat z návratu z Itálie, vyrazili jsme 5.května na Mezinárodní výstavu psů do Letňan, kde se konal Májový závod dogdancingu. Měla jsem s sebou Brandy, kterou jsem nahlásila na kvalifikace na Crufts 2014. Nic nás netrápilo, o nic nám nešlo a tak jsem si vzala sestavu - spíš jen cviky do hudby, kterou jsem měla posledně na předváděčce :)) A Brandy se kvalifikovala na Crufts 2014, i když ještě nejsem rozhodnutá, zda jet nebo ne ....Sestavu si pro velký úspěch zopakovala ještě 2x, v pauze mezi kategoriemi jsme jí musely předvést televizi, která za námi do Letňan přijela ( pozor, chystá se nový pořad pro všechny milovníky zvířat) a pak v závěrečném kruhu odpoledne. Taky jsem ještě stihla vzít Litchi do Fun, aby se trochu otrkala v náročném prostředí, ale Ličounovi je to fuk, ten si lítá a skáče kdekoli :))

Video Litchi Video Přetahovaná Brandy vs. Angel

Abych nezapomněla, Májový závod bylo mé poslední přísedění v roli hospitanta, takže od nynějška jsem kromě zkoušek také oficiální rozhodčí pro závody 8-)

 

3.5.

1st Italian Open 27.-28.4.

Cesta do italského Milána byla nejvíce infarktovou cestou, co jsem kdy zažila. Předcházely jí takové potíže, až jsem přestala věřit, že se vůbec uskuteční. Když jsem si už hledala letenky a vzdala se naděje, že si na jihu taky zazávodím se svými psy ( hlavní důvod mé cesty byl dvoudenní seminář, který jsem v Miláně měla vést), nakonec se zadařilo a tak, jakmile jsem s Brandy dotočila reklamu na GE Money Bank ( již brzy na vašem počítači .-)), jsme vyrazili na noční 1000 km cestu, dorazili na čas, dokonce jsem opravdu stihla závody ( nevěřila jsem tomu :-D) a navrch si Brandy vytančila 1.místo na Italian Open, pročež je nyní italským mistrem, můžete ji oslovovat signora a Cosa Nostra jí musí odvádět část výpalného :-D. Nezahálela ani Daisy, která skončila na 3.místě !! A to se o jejím startu rozhodlo dva dny předem, když jsem zjistila, že nemůžu najít licenci pro Roxy, tak jsem holky se svolením pořadatelů vyměnila. Doma zůstala jedině Litchi, která už se prostě nevešla. Mezinárodní porota byla ve složení : Paola Constantino (IT), Jacky Benini (IT), Fruzsina Willheim ( HU), Petra Funk (CH).

Následující dva dny 29.-30.4. jsem vedla v Buccinascu, okrajové části Milána, seminář dogdancingu, který probíhal česko- holandsko- italsko- anglicky, za překlad patří dík Ivovi. Itálie ukázala svou odvrácenou tvář a tak nám oba dny pravidelně přes den celkem slušně lilo, naštěstí seminář se konal pod střechou a tak jsme mohli pilně cvičit ( nejexotičtějším účastníkem byl pes plemene lagotto romagnolo) a já zodpovídat zvídavé dotazy. Na večer se počasí vždy zklidnilo a tak jsem stihla i prohlídku nočního centra a večeři s hostitelkami Paolou a Jacky, díky kterým jsem se dozvěděla dogdancing drby kdo-co-kdy- s kým v mezinárodním měřítku :-)). Ve středu se holky proběhly v rakouských Alpách a pak už nás čekala jen cesta domů...

 

21.4.

V Horních Počernicích proběhlo 2.kolo Kvalifikačního závodu na Mistrovství Evropy. Brandy startovala v HTM i Freestyle a v obou divizích se umístila na 1.místě, Daisy nastoupila do Freestylu, kde skončila na 3.místě. Takže už je oficiální, že Brandy a Dudun si na konci září zatančí v Holandsku na ME jako zástupci české reprezentace ! Daisy si na této akci také převzala svoje ocenění za titul Master of Dogdancing Freestyle, který splnila již dříve. Foto : M.Irglová, P.Molkupová

- pro velký úspěch přidány další dva populární dotazy do FAQ´s

 

13.4.

-26.května pořádáme neoficiální závody dogdancingu O pohár staropackých hor v ZKO Stará Paka. Proběhnou zde i oficiální postupové zkoušky podle DDCCR. Zveme všechny dogdancingové nadšence :-). Propozice naleznete ZDE !

- přidán seznam účastníků na agi + DD tábor v Berouně, jsou volná 3 místa pouze na dogdancing. Více o táboru ZDE

-Zavítala jsem s Roxy a Brandy na veletrh For Pets, kde jsme měly ukázky dogdancingu před stánkem našeho sponzora, firmou Royal Canin. Hned přes uličku se konala výstava potkanů, chvíli jsem zvažovala přihlášení Roxinky, myslím, že šance na umístění by měla :-D. Kromě tančení jsem si veletrh prošla a tato akce se mi velmi líbila, samozřejmě jsem cestou potkávala různé známé tváře, takže vydařený den.

jedna zákulisní

 

30.3.

Sníh, zima, mráz ani změna na letní ( "letní") čas - prostě nic mě nemohlo odradit od nemožně brzkého vstávání a cesty do Dvora Králové nad Labem. Konala se zde soutěž obedience družstev a já se po dvouleté pauze v tomto sportu docela těšila na start. S Karin a Moonym a Luckou s Mínou jsme utvořily družstvo a jelikož jsem byla kapitán, nemohl dopadnout název naší flotily jinak než Družstvo kapitána Morgana :-)). Zvolily jsme taktiku "lépe později než dříve", tudíž dohady o tom, kdo si vezme jaký cvik probíhaly cestou v autě. Ovšem finální výsledek byl více než dobrý - 1.místo pro Morganovy plavčíky je na světě ! Tak zase příště, vy suchozemský krysy :))


23.3

Přesun do Divadla Bolka Polívky, kde se odehrávalo slavnostní vyhlášení výsledků Kynolog roku, byl pro mě tentokrát dost napínavý. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli ho vůbec stihneme - přes den jsme totiž točili s živým Bolkem :-)). Nakonec se zadařilo a my s Brandy jsme si na jevišti mohly převzít ocenění za 1.místo v ktg.dogdancing, kde jsme titul Kynolog roku obhájily z loňska. A kdo obsadil 2.místo? No přece moje Roxinka :o)) ! Za vydařený večer patří díky organizátorům a samozřejmě Lucce, kterou jsem měla možnost poprvé zažít v roli řidiče :).

zdroj fotek: Česká kynologie o.s.

21.3.

15.března oslavila Brandy 6 let !!! Čas neutíká, ale přímo pádí.... Do dalších let všechno nej, Brandosaure !


6.-11.března jsme vyměnili Česko - zemi se špatným počasím za Anglii - zemi s ještě horším počasím :)). Stejně jako loni jsme s Brandy vyjely reprezentovat naši malou zemičku na Crufts International Freestyle Competition. Bohužel, letos nám štěstí příliš nakloněno nebylo. Sice nás tentokrát pořadatelé pustili na trénink, jedna z rozhodčích ( viz.tabulka níže) ovšem údajně ze svého místa v rohu plochy neviděla naši sestavu dobře a proto nám zadala celkem slušnou bodovou ztrátu. V sestavě jsme měly chyby. Rozhodně neříkám a nemyslím si, že jsme měly vyhrát....Dogdancing je subjektivní sport a to je třeba respektovat. Na druhou stranu ho dělám už nějaký ten pátek...a tak s ohledem na to, že třetí rozhodčí jinak držela nejvyšší bodovou hladinu, nás skutečně poškodila :-(. Obsadily jsme 8.místo. Dokonce mi ohledně hodnocení došlo po soutěži několik mailů od jiných rozhodčí a nakonec mi psaly dvě jiné anglické rozhodčí s tím, že se Carol Mortimer k celé věci vyjádří, zatím se tak ale nestalo. Čekání na její stanovisko byl také důvod, proč jsem tak dlouho neaktualizovala. Každopádně, aby to nevypadalo, že se tu jen lituju - jinak jsme si Crufts užily. Typické anglické počasí si tedy příště můžou uschovat na jindy, ale o zábavu bylo v naší česko-slovenské ekipě postaráno. O naší výpravě jsem si připravila hodnotné povídání, o kterém věřím, že ho jednoho dne opravdu dopíšu :)). Na závěr bych ráda poděkovala firmě Royal Canin, která náš výlet na Crufts podpořila !!


 

Brigitte van Gestel

Annete Lowe

Carol Mortimer

Content

9,2

8,3

7,9

Accuracy

9,2

8,7

7,2

Interpretation

9,1

9

7,5

Totally :25,37

     

 

27.2.


- zveřejněn kalendář akcí na rok 2013 !

23.2.

První letošní seminář dogdancingu pod mým vedením se uskutečnil v sobotu v Liberci, akci pořádala psí škola Psola. Sešlo se zde deset cvičících týmů a většina pejsků se jevila velmi nadějně. Doufám, že všichni účastníci si celý den užili. Na fotky, pořízené Martinou Novotnou, se můžete podívat ZDE.

 

28.1


Zima se konečně přihlásila ke slovu a tak i Praha slušně zapadala sněhem. Kdybych měla sestavit žebříček, co se oblíbenosti bílé pokrývky týče, zdaleka první a s náskokem by byla Brandy, která miluje sněhové vločky chytat, požírat, válet se v nich a bezhlavě v nich běhat. Největší radost jí pak působí zapřáhnutí a tahání saní, a jakkoli se jindy jedná o tichého tvora, v tomto případě dává své potěšení najevo různorodou kakofonií všech možných zvuků, z nichž nejméně polovina nevypadá, že by je mohl vyluzovat pes :-D. Druhý v pořadí je Dudun, který se občas nechá strhnout k prorážení si cesty závějemi & požírání sněhových kousků, u čehož legračně chrochtá ( ovšem, ruku na srdce, u čeho Dudun vlastně nechrochtá...). Litchi se na bílou pokrývku netváří pro jistotu nijak. Největší hater zimy, milovník kamen, radiátorů a dovolených na Ibize je bezesporu Roxy, která se sněhem dokáže brodit po dvou, zahrát etudu na téma "pokud mě rychle neseberete, umírám" a kdyby mohla, teleportovala by se někam do teplých krajin :)). Přesto si zimu užíváme a pravidelně vyrážíme venčit s přáteli. Momentky ze zasněžených procházek s Kamilou, Katkou či Lukášem jsou níže, video australského spřežení naleznete pak TADY.

5.1.2013


První lednovou sobotu se v Praze konalo 1.kolo kvalifikačních závodů na Mistrovství světa ( o něm ale není od pořadatelů žádné info, je tedy otázkou, zda vůbec bude) a Mistrovství Evropy ( to bude zcela jistě, v září v Holandsku). Nastoupila jsem s Brandy do heelworku i freestylu, s Daisy pak pouze do freestylu. V něm jsem předváděla své staré sestavy, ty nám vynesly 1.místo pro Brandy a 2.místo pro Daisy. V HTM spatřila světlo světa nová sestava, kterou ještě plánuji dodělat a pak ji snad někde znovu uvidíte :-). I heelwork Brandy ovládla 1.místem. Takže prní kolo je úspěšně za námi, druhé proběhne v polovině dubna.

Kromě kvalifikaček probíhaly i "normální" dogdancingové závody, kterých jsem se ale neúčastnila, dále pak dogdancingové zkoušky - přihlásila jsem jenom Litchi, se kterou jsme splnily zkoušku Dances with Dogs 1 na Výborně (39/39 b.). A protože jsem s sebou měla kompletní smečku, vytáhla jsem Roxinku na cvičné předvedení zkoušky Freestyle 1, kde jsme schválně udělaly několik chyb, které by měly vést k diskvalifikaci. Probíhalo zde totiž školení nových rozhodčí na postupové zkoušky, takže jsme je s Roxy rády potrápily a trochu jim zavařily hlavy :-) .Celkově to byl velmi náročný, ale úspěšný den.

- v sekci Nabídka najdete termíny seminářů a táborů pro rok 2013. Koukněte SEM !!

 

Archiv novinek

2012